Марка Nissan не буде збирати X-Trail в Англії

У 2016 році японці пообіцяли: кросовер Nissan X-Trail наступного (четвертого) покоління для європейського ринку буде проводитися на заводі в Сандерленді. Випереджаючи можливі побоювання, британський уряд гарантувало Ніссану, що Brexit НЕ обернеться для концерну збільшенням тарифів і / або бюрократичною тяганиною.

Тому зобов’язання Ніссана з випуску в Англії Кашка і переносу туди збірки Ікстрейл розцінювалося як превентивний вотум довіри Великобританії після її виходу з ЄС (наміченого на 29 березня). Тепер же компанія офіційно заявила – X-Trail все-таки вирішено випускати на японському підприємстві в Кюсю. Крок пояснюється «оптимізацією інвестицій в Європі».

Для X-Trail робиться на заводі в Санкт-Петербурзі, де в листопаді минулого року відзначили випуск 350 000 автомобілів. За підсумками 2018 го, «хитрі» посів друге місце в сегменті з результатом 22 878 проданих машин. «Nissan інвестує значні кошти в нові технології для заводу в Сандерленді і використовує для цього глобальні активи.

Оскільки X-Trail вже проводиться в Японії, є можливість зменшити витрати, – пояснює глава Nissan Europe Джанлука де Фіччі. – Ми розуміємо, що британська команда буде розчарована. Але наші люди в Сандерленді повністю довіряють нам. Вони продовжать отримувати вигоду з інвестицій, запланованих для моделей Juke і Qashqai ». Про Брекзіт функціонер висловився дипломатично: «Зберігається невизначеність в майбутніх відносинах Великобританії з ЄС не допомагає таким компаніям, як наша, планувати майбутнє». Той факт, що в Сандерленді залишаються Juke, Qashqai і електрокар Leaf, в січні покращений до версії Leaf e, повинен заспокоїти європейців. Нещодавно на британському заводі добудували новий фарбувальний цех і купили другий дуже великий прес.