Маск анонсував появу найшвидшої Tesla Model S

В рамках щорічних зборів акціонерів засновник і глава Tesla Ілон Маск анонсував вихід довгоочікуваної Tesla Model S у виконанні Plaid.

Новий флагманський варіант старіючої Model S приводиться в рух трьома електродвигунами, які в сукупності видають понад 1100 к.с. потужності. У Tesla заявляють, що на розгін до 100 км/год у такій версії піде менше ніж 2 секунди, а чверть милі машина подолає менш ніж за 9 секунд. Заявлена максимальна швидкість становить 320 км/год.

У разі, якщо заявлені характеристики моделі підтвердяться, то Tesla Model S Plaid стане найшвидшим серійним автомобілем, що коли-небудь існували. Однак незабаром його титул можуть відібрати гіперкари Rimac C_Two, Pininfarina Battista, Lotus Evija і Tesla Roadster. Заявлений на проходження чверть милі час також зробить Model S Plaid швидшою, ніж майбутня тримоторна версія Lucid Air, яка показала під час випробувань 9,3 секунди.

Під час анонсу автомобіля Ілон Маск також повідомив, що він недавно проїхав трасу WeatherTech Raceway Laguna Seca за 1:30,3, що приблизно на 3,0 секунди швидше, ніж тримоторний прототип Lucid Air.

Tesla Model S Plaid не тільки найбільш орієнтований на продуктивність варіант Model S, але він також має найбільший заявлений запас ходу, який складе 836 км, що знову ж таки затьмарює результат Lucid Air.

Ціни на Model S Plaid стартують з позначки в 139990 доларів, а перші постачання заплановані на кінець 2021 року. При цьому Tesla ще не опублікувала офіційних фотографій Model S Plaid 2022 року.