Mazda випустила нову модель CX-30

Японці всіх перехитрили: очікувалося друге покоління Мазди CX-3, вийшла нова модель Mazda CX-30. Компакт займе в Європі нішу між кросоверами CX-3 і CX-5. Сприймати його слід як другий (після нової «матрьошки») автомобіль наступної генерації.

Мова дизайну Kodo тепер «більш зрілий», тобто за рахунок мінімалізму і чистоти стилю Mazda CX-30 «націлена на підвищення престижу». Якби не значна різниця в розмірах, можна було б прийняти «тридцятки» за піднятий хетч Mazda 3, до того ж інтер’єри у них однакові.

Маздівці підкреслюють, що в салоні створено «орієнтований на людину дизайн» .Три ключові принципи «зрілого» Kodo: Yohaku (краса порожнього простору), Sori (врівноваженість і баланс форм), Utsuroi (гра світла і тіні).

У ходу та сама концепція «ма», яку просуває Infiniti. В основі паркетника лежить платформа Skyactiv. Передня підвіска – стійки McPherson, ззаду – нова торсіонна балка. Можливість установки багатоважільки при заявленому повному приводі i-Activ AWD компанія знову не прокоментувала, проте не забула в черговий раз проспівати оду поліпшенню керованості з системою GVC Plus. Всі гальма дискові, але вентильовані тільки спереду. Гамма силових агрегатів включає новаторський Skyactiv-X, шестиступінчасті «механіку» і «автомат». Дизель точно з’явиться, а бензинові мотори увійдуть в помірно-гібридну систему M-Hybrid.

Жирний обвіс з чорного пластику, виявляється, «створює плавні пропорції купе». Паркетник CX-30 вважається купеподібним, хм … Вся оптика світлодіодна, передбачено дев’ять кольорів кузову. Розмірність шин в Європі: 215/65 R16, 215/55 R18. Обсяг багажника – скромні 430 л. Медіацентр MZD Connect з дисплеєм на 8,8 дюйма дружить з Apple CarPlay і Android Auto. У стандартній аудіосистемі вісім динаміків, а у преміальної «музики» Bose – дюжина. Комплекс безпеки i-Activsense знову похвалився моніторингом втоми водія і нової подушкою для нього ж: колінний ейрбег піде «в базі» по всьому світу.

Терміни виходу «тридцятки» на ринок Mazda ніяк не позначені. Російський офіс хоче, але поки не може продавати CX-3. Навряд чи з моделлю CX-30 буде інша ситуація.