Мер Лондона звинувачує Uber в забрудненості повітря

Мер Лондона Садок Хан направив запит до міністерства транспорту Великобританії про обмеження в столиці Великобританії діяльності Uber і інших аналогічних перевізників, – повідомляє видання Fortune.

На думку Хана, загальна чисельність приватних перевізників в Лондоні з 2011 по 2018 рік зросла з 60 тисяч до 110 тисяч одиниць. Наслідком цього є перевантаженість руху, підвищене забруднення повітря в столиці, а також несприятливі умови роботи для традиційних таксистів.

Мер зазначає, що за вказаний період кількість традиційних кебів скоротилося з 24 до 23 тисяч. Садок Хан приводить недавній приклад Нью-Йорка, де мер Біл де Блазі наклав значні обмеження на сервіси для замовлення таксі через додатки, зокрема Uber і Lyft. Однак Хан і адміністрація Великого Лондона обмежені в своїх правах для реалізації подібних заборон.

Введені в Нью-Йорку обмеження можуть сприяти тому, що через зниження кількості водіїв самі сервіси перестануть бути настільки популярними серед клієнтів. Нові правила передбачають мінімальну оплату праці водіїв на рівні 17 дол. за годину. Влада міста вважає, що цього достатньо, щоб відлякати новоспечених водіїв Uber.

З іншого боку, це більше, ніж в середньому заробляють звичайні таксисти за робочий день, тому це своєрідний стимул для них продовжувати роботу в звичайних службах. У свою чергу, відразу після публікації заяви мера Лондона, в Uber опублікували відповідь: «Уже більше половини всіх поїздок водії Uber здійснюють за допомогою гібридів або електромобілів».

Очевидним є натяк перевізника на критику влади міста з приводу забруднення навколишнього середовища. Водії лондонських «кебів», які переживають свої не найкращі часи, говорять про свої переваги перед сучасними сервісами таксі, такими як Uber. Вони вважають, що їх багаторічний досвід водіння в сукупності з відмінним знанням міста допомагає доставляти пасажирів в точки призначення швидше, ніж навігатор. Крім цього, як відомо, кеби є одним із символів Лондона, тому як вид транспорту вони зобов’язані продовжувати свою діяльність, не дивлячись на несприятливу кон’юнктуру.