Mercedes-Benz планує відкрити завод в Єгипті

Складальний завод для легкових автомобілів Мерседеса буде побудований місцевим діловим партнером, чиє ім’я не називається, як і терміни, місце розташування, моделі, схвалені для конвеєра.

«Трипроменева зірка» визнала Єгипет привабливим і конкурентоспроможним місцем, тому виробничий майданчик – далеко не єдиний проект, про який Daimler веде переговори з урядом Єгипту. Обговорюються державні інфраструктурні програми, особливо – плани «розумних міст», адже одним з них стане нова столиця Ведіан.

Успішні переговори з президентом Арабської Республіки Єгипет Абдул-Фаттаха Ас-Сісі (на фото праворуч) веде член правління Mercedes-Benz Cars Маркус Шефер. Цей німецький менеджер був одним з тих, хто ще в кінці 1990-х закладав фундамент єгипетського підприємства Даймлера.

«Ми вітаємо рішення компанії Mercedes-Benz відновити збірку автомобілів в Єгипті», – заявив президент республіки, і ключове слово тут «відновити». Два десятиліття тому Daimler з партнерами заснували єгипетсько-німецьке підприємство EGA (Egyptian German Automotive), яке серед іншого збирало в республіці легкові Мерседеси. Але в 2011 році сталася революція, за якою послідували політичні, економічні та інші потрясіння. Німці згорнули всі активності, хоча номінальну присутність зберегли. Зараз Єгипет увійшов у фазу оздоровлення, і уряд пообіцяв міжнародним компаніям всебічну підтримку.