Mercedes-Benz тестує новий кросовер

Глобальна тенденція переходу на кросовери охопила якщо не всіх, то буквально більшість автомобільних виробників, чи не кожен з яких хоче догодити клієнтам і підняти рівень свого продажу за рахунок кросоверів різних розмірів і класів, і німецький автогігант Mercedes-Benz не відстає від моди, вирядивши на тести прототип підготовлюваного до прем’єри GLB.

Компактний кросовер GLB, що отримає внутрішньозаводський індекс X247, буде побудований на подовженій платформі Mercedes MFA, яка, в свою чергу, знайшла своє застосування на A-Klasse і GLA. В екстер’єрі новинки можна прочитати елементи від «старшого» GLS (зокрема, задня стійка) і концептуального Ener-G-Force, вперше представленого на автошоу в Лос-Анджелесі в 2015 році. Віддані фанати марки згадають ще й про незграбний в дизайні GLK, що вже більше не випускається.

Швидше за все, кросовер НЕ буде малий і очікується, що його довжина складе приблизно 4600 мм. Таким чином, GLB розташується в модельній ніші між GLA і GLC. Очікується, що силових установок буде також досить багато і не виключена поява plug-in гібридної версії з відносно невеликим запасом ходу. Швидше за все, що базовими стануть варіанти GLB 200, 220, 250.

Оскільки середньорозмірний кросовер GLB побудований на платформі MFA, то слід очікувати появу 1,4-літрової 161-сильної «четвірки» з 250 Нм тяги. 2,0-літровий чотирициліндровий мотор, найімовірніше, буде доступний в різних варіантах потужності, включаючи версії на 188 і 221 коней.


Після дебюту стандартних моделей відбудеться і прем’єра більш заряджених AMG-модифікацій, подробиці про які поки що залишаються таємницею за сімома замками, хоча відомо, що слід чекати віддачі не менше ніж в 300 сил. Європейці отримають і турбодизельний мотор OM 608 (1,5 літри, 4 циліндри в ряд, 114 к.с. і 260 Нм).

Інформація про трансмісії все ще туманна, оскільки німці не поширювали що-небудь про це. Тип приводу «за замовчуванням», напевно, буде переднім, а за доплату можна буде замовити фірмову систему повного приводу 4Matic, крутний момент на яку буде передаватися через 7-ступінчасту КПП з подвійним зчепленням. Дебют моделі очікується до кінця 2018 року, імовірним місцем прем’єри може стати згадане вище мотор-шоу в Лос-Анджелесі, а перші товарні екземпляри побачать світло не раніше 2019 року за ціною в діапазоні приблизно $ 35 тисяч.