Mercedes CLA другого покоління показали в Лас-Вегасі

Модель Mercedes CLA другого покоління дебютувала на виставці електроніки CES в Лас-Вегасі з найпотужнішим мотором в гамі – турбочетвёркой 2.0 (225 к.с., 350 Н • м) укупі з семиступінчастим “роботом” 7G-DCT і переднім приводом. Інші бензинові і дизельні версії, в тому числі з шестиступінчастою “механікою” і повним приводом 4Matic, приспіють до травня, коли новобранець вийде на ринок.

Нещодавно у нього з’явився внутрішній конкурент – седан А-класу, але штутгартци, як їм здається, вирішили проблему канібалізму, адже CLA – «чотирьохдверне купе», яке сочиться спортом, молодістю і хай-теком. На його тлі «ашка» – просто найбільш доступний Mercedes. На всіх фото нове «купе» представлено в ексклюзивному виконанні Edition 1 з яскравими візуальними акцентами.

Ззаду «другий» CLA легко відрізнити від попередника за номерним знаком, який переїхав з кришки багажника на бампер. Однак так само легко CLA тепер можна переплутати з Мерседесом CLS. Прем’єра на шоу CES пояснюється тим, що двоекранного інтерфейс MBUX за рік навчився новим фокусів. Відтепер він може реагувати тільки на команди людини, який останнім сказав «Hey Mercedes» для активації системи. Функція Interior Assist розпізнає і жести, і певні рухи, наприклад, якщо водій тягнеться до внутрішньосалонного дзеркала, загоряється лампа для читання.

Не торкаючись до екрану або кнопок, можна включити підсвічування, масаж і щось ще. Безконтактний режим працює і на сонці, і в повній темряві. Будь-яка команда зберігається для швидкого і простого доступу: обране формується вказівним і середнім пальцями (знак «вікторі»).

Інтер’єр уніфікований з А-класом повністю, але у водія тут менше турбот. Вдосконалені електронні помічники «бачать» на 500 метрів вперед. При перетині суцільної лінії розмітки машина сама повертається на свою смугу. Медіацентр відтепер відповідає на більш складні запити, наприклад: «Знайти поблизу азіатські ресторани для всієї родини з чотиризіркових рейтингом, але не китайські або японські».

Ще одна цікава штука – фітнес-тренер Energizing Coach, який створює «здорову атмосферу», використовуючи кліматичну установку, обігрів, вентиляцію та масаж в сидіннях, освітлення і музику, а також розумні годинник Mercedes-Benz vivoactive з начинкою від фірми Garmin. Так, пульс водія відображається на дисплеї медіасистеми.

«З першим поколінням CLA ми створили абсолютно новий сегмент чотиридверних купе і домоглися величезного успіху, продавши близько 750 000 примірників, – підкреслила Брітта Сігер, член правління Даймлера. – Тепер CLA став більш інтелектуальним, емоційним і спортивним. Він встановлює нові орієнтири для всього класу ». Седан і поки не представлений універсал CLA Shooting Brake будуть, як і раніше, проводитися на угорському заводі в Кечкемете.