Mercedes тестує новий гіперкар Project One

Mercedes вийшов на останню стадію в підготовці до виробництва свого гіперкара, який, по суті, стане дорожнім автомобілем Формули 1. Представлений рік тому на Франкфуртському автосалоні як концепт, Mercedes-AMG Project One перейшов на наступний рівень. Тепер це не концепт, а прототип, який зможе реально привести на дороги загального користування технології, які Mercedes використовує в Формулі 1.

На знімках, підготовлених Mercedes, Project One відображений на звичайній дорозі, хоча, швидше за все, це випробувальний полігон. Причому полігон британський, розташований в графстві Бедфордшир. Тут перші ходові екземпляри прототипу повинні оптимізувати роботу програмного і апаратного забезпечення. Крім цього, саме тут компанія вносить останні зміни в конструкцію дорожніх вже автомобілів, перед початком їх серійного виробництва.

Нагадаємо, що всього Mercedes обіцяє побудувати тільки 275 таких гіперкарів, і всі автомобілі вже продані ще до початку цього самого серійного виробництва. Поки Mercedes-AMG не готовий озвучити технічні характеристики автомобіля. Тому оперувати можна тільки з цифрами, заявленими під час першого показу тоді ще концепту. Сумарна потужність силової установки перевищує позначку в 1000 сил. Їх виробляє 1,6-літровий двигун V6 з тубронаддувом, запозичений у Формули 1, який працює разом з чотирма електродвигунами. Двигун внутрішнього згоряння видає 671 к.с., все інше виробляють електромотори. Двигун легко розкручується до 11 000 оборотів, але при цьому «видає звук, характерний для автомобілів Формули 1». І поки Mercedes не знаходить можливості зробити його тихіше.

Mercedes отримав 1 100 замовлень на свій гіперкар. Тобто в чотири рази більше, ніж планується до випуску. Цікаво, що всі власники повинні будуть після 50 000 км пробігу змінити двигун. Але для переважної кількості покупців це навряд чи стане проблемою. Такі автомобілі просто стають колекційними.