Мініатюрний Nissan Dayz змінить покоління

Мініатюрний хетчбек Nissan Dayz нового покоління помічений на дорожніх тестах в Іспанії. Модель для японського ринку відправлена ​​на випробування подалі від цікавих очей, а рядовий іспанець її навряд чи розпізнає.

Для підстраховки пару примірників забезпечили товстим шаром камуфляжу, і це дивно: обмеження, що накладаються на кей-кари (зокрема по довжині і ширині до 3,4 і 1,48 м відповідно) не дозволяють розробникам особливо фантазувати, і новий Dayz в цілому буде нагадувати попередній.

Форма ліхтарів дещо змінилася: вони витягнуті вертикально, щоб залишити більше місця для прорізу п’ятих дверей. Класика жанру: колеса по кутах кузова, коробчатий силует. До речі, помітили важливу відмінність від колишнього покоління? Трикутне віконце в передній стійці пропало, замість нього з’явилася скляна секція в самих дверей, біля дзеркала. Якщо раптово щось не зміниться, ми маємо можливість помітити на дорогах і модель Mitsubishi eK, яка в минулому поколінні була першоосновою Дейзі.

Або, більш правильно, обидва цих клони створювалися разом в рамках діяльності СП NMKV. А оскільки Mitsubishi підконтрольна Ніссану, навряд чи кооперація по даній легковику зникне. Незважаючи на маскування, можна помітити на тестових зразках грати V-motion в стилі останніх моделей марки, а також незвичайну сітку з рельєфними трикутними осередками. На одному зі знімків майнув екран.

Судячи з усього, мультимедійна система переїде вище. Зараз (фото праворуч) над нею ще залишається місце для дефлекторів вентиляції. Формат кей-кара передбачає особливих вольностей з мотором. Під капотом ми повинні побачити трициліндровий агрегат з робочим об’ємом в 660 кубиків, в атмосферному і наддувному варіантах з віддачею в 49 і 64 к.с. відповідно. Передній і повний привід нікуди не дінуться, і навряд чи варіатор поступиться місцем іншому типу коробки передач. Можна передбачити і стартер-генератор заради «помірного озеленення». Сім’я Nissan Dayz нинішнього покоління складається з декількох модифікацій з відмінностями в зовнішньому оформленні, агрегатах і обладнанні. І це не рахуючи найближчого родича, моделі Nissan Dayz Roox, що відрізняється кузовом зі зсувними задніми дверима. Чи будуть справжні сюрпризи, говорити рано. Але врахуємо, що в 2015 році, розписуючи плани на майбутнє, партнери по NMKV згадували про електрокар. Неясно, хотіли вони побудувати цілком самостійну модель або створити її на основі однієї зі своїх бензинових. Тому в перспективі ми сподіваємося побачити Dayz на батареях.