Mitsubishi перетворила сімейний мінівен в професійний ралі-болід

Mitsubishi Motors перетворила свій компактвен Xpander в болід для професійного ралі. Спецавтомобіль має в назві приставку у вигляді позначення AP4 – вона вказує на підготовку за класом AP4 чемпіонату з ралі Австралії і Нової Зеландії. Цей клас аналогічний міжнародному FIA R5, іншими словами, маються на увазі створені на базі серійних автомобілів боліди з бензиновими турбодвигунами об’ємом до 1600 куб. см.

Ралійний Xpander оснащений турбомотором 4B11T, знайомим по Mitsubishi Evolution X, однак укомплектований іншим коленвалом з меншим радіусом кривошипу: він зменшує хід поршня і, як наслідок, робочий об’єм двигуна — з 2,0 до 1,6 л. Потужність двигуна становить 350 к.с., крутний момент – 556 Нм.

Мотор з 6-ступеневою механічною секвентальною коробкою передач Sadev американського виробництва і постійним повним приводом з трьома диференціалами. Підвіска тут спеціальна спортивна — з примусовим регулюванням жорсткості. Колеса — збільшеного діаметра, ширини і профілю, на кованих дисках. Щоб машину не закидало брудом від власних коліс, встановлені розширювачі арок.

Автомобіль також укомплектований трубчастим каркасом безпеки, в салоні для зниження маси демонтовані обробка і сидіння, спереду встановлені два спортивних крісла OMP, гоночні прилади.

Mitsubishi Xpander AP4 будуть пілотувати спортсмени команди Team Ralliart New Zealand. Передбачається, що участь Xpander в ралі підтримає інтерес до цієї моделі на високому рівні.

Нагадаємо, що Mitsubishi Xpander дебютував в 2016 році, ця модель випускається в Індонезії, В’єтнамі та Малайзії. У країнах Південно-Східної Азії машина користується дуже високим попитом.