На FCA подали в суд через дизельні двигуни

Близько 500 тисяч автомобілів з дизельними двигунами FCA в Англії і Уельсі можуть бути відкликані через скандал з маніпуляціями показників викидів.

На концерн Fiat-Chrysler Automobiles (FCA) подали колективний позов на суму 5 млрд фунтів стерлінгів в зв’язку з передбачуваним використанням спеціальних приладів в деяких з її дизельних двигунів з метою зміни показників викидів в Великобританії і ЄС.

Приблизно 500 тис. автомобілів марки Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Iveco і Suzuki з дизельним двигуном, вироблених починаючи з 2008 року і проданих в Англії, можуть потрапити під відкликання. Такі дані наводить компанія PGMBM – партнерство британських, бразильських і американських юристів, що представляють передбачуваних «жертв правопорушень з боку великі корпорації».

Власникам зазначених транспортних засобів може бути присуджена компенсація в розмірі близько 10000 фунтів стерлінгів кожному, в залежності від результату судового процесу, поданого PGMBM проти FCA. Чотири з п’яти брендів-порушників підконтрольні FCA. Хоча п’ятої – Suzuki – немає в списку концерну, деякі з її автомобілів S-Cross, SX4 і Vitara були оснащені дизельними двигунами, розробленими FCA.

FCA погодилося виплатити 800 мільйонів доларів в 2019 році після претензій Міністерства юстиції США і штату Каліфорнія щодо використання незаконного програмного забезпечення, яке дало неправдиві результати тестів на викиди дизельних двигунів. У липні 2020 року влада Німеччини, Італії та Швейцарії ініціювали обшуки в офісах FCA і американо-італійського виробника вантажівок CNH Industrial для пошуків доказів передбачуваного використання незаконних пристроїв. І FCA, і CNH Industrial контролюються холдинговою компанією Exor, що базується в Амстердамі, якою управляє італійська сім’я Аньєллі.