На заздрість Маску: винахідник із Одеси створив автомобіль на сонячних батареях

Електромобіль, зібраний з візка і сонячної батареї, що замінює дах, їздить по вулицях села Шевченкове в Кілійському районі Одеської області. Його чекає невелика модернізація, розповів місцевому виданню творець транспортного засобу Павло Гречкосій.

За його словами, зараз з машиною працюють програмісти. Вони налаштовують комп’ютер, який управляє пристроєм, і хочуть домогтися того, щоб воно працювало поперемінно від акумуляторів і від сонячної батареї.

Батарею винахідник купив, а візок зібрав сам. «Я зробив цю машину ще рік тому. Вона їздила на двох акумуляторах, а в цьому році я вирішив підключити її до сонячної батареї. Тепер треба звести все воєдино. Зробити так, що якщо машина, наприклад, заїхала в тінь, то включаються акумулятори, а якщо виїхала знову на сонце, то спрацювала батарея, а акумулятори в цей час заряджаються», – каже винахідник.

Спеціальної освіти шевченківського Ілона Маска (так його називають місцеві) немає. «Тільки середня школа», – говорить він. Розробка технічних новинок – хобі Павла. Щоб створити електромобіль, йому знадобилося кілька тижнів і кругленька сума. «Колеса від мопеда – це близько 600 гривень кожне, плюс два акумулятори по 2 тисячі 800 грн, батарея 135 доларів, і інші потрібні запчастини, в загальному близько 10 тисяч гривень», – каже майстер.

Максимальна швидкість машини – 12 кілометрів на годину. Потужності двигуна вистачає, щоб везти чотирьох дорослих чоловіків. Але в основному її використовують діти винахідника, щоб покататися або привезти з ринку мішок картоплі або корму. Це не єдиний винахід Павла Гречкосія, але про інші він поки розповідати не готовий.