Названі 5 популярних причин для заміни шин

Перехід на літній сезон не є єдиною причиною для «перевзування» автомобіля. Фахівці рекомендують регулярно перевіряти гуму, щоб вчасно помітити намічену проблему і при необхідності провести заміну.

В першу чергу, необхідно перевірити знос шин. Якщо протектор практично повністю стерся і досяг критичної позначки менше 1,6 мм (для легковиків), то можна отримати штраф. Більш того, відповідно до закону, експлуатація авто забороняється до заміни гуми. Рух на «лисих» покришках загрожує заметами і втратою управління, що багаторазово збільшує ризик виникнення ДТП.

Також небезпечний нерівномірний знос шин, який також знижує рівень безпеки. Стерта по краях гума негативно впливає на курсову стійкість, вимагаючи додаткового кермування на прямій дорозі. Ще однією розповсюдженою причиною для заміни шини є наявність механічних пошкоджень. Покришка може навіть не спускати, але в певний момент просто вибухне через грижі або інший дефект. Щоб уникнути серйозних наслідків краще скоріше замінити гуму.

Крім того, не слід забувати про термін служби покришки. Шина гарантовано може ходити до 5 років, а можливість подальшого використання визначає власник. З впливом сонця, опадів і перепаду температур хімічний склад гуми змінюється з часом, що призводить до втрати експлуатаційних властивостей.

Також однією з поширених причин заміни шини є порушення геометрії колеса. Автомобіль при цьому починає гуляти з боку в бік або трясеться під час руху. Швидше за все, у покришки почав розшаровуватися протектор або деформований корд. Перевірити це можна, прокотивши шину по рівній поверхні: якщо помітна «вісімка», є відхилення в бік і інші дефекти, то відправляйте її в утиль.