Названі найекономніші в світі серійні автомобілі: Топ-5

Американські експерти склали ТОП-5 найбільш економічних негібридних автомобілів. На жаль, але переважна їх більшість в Україні не продається. Проте цей рейтинг здався нам досить цікавим.

Лідером рейтингу стала Toyota Yaris iA. Це малолітражна модель, побудована на тій же платформі, що і Mazda2. Вона оснащена 1,5-літровим мотором потужністю 106 л. с., який може працювати в парі з шестишвидкісною “механікою” або шестиступінчастою автоматичною трансмісією. Витрата «японця» – трохи більше шести літрів на 100 км. Вартість Yaris iA стартує від 15 950 доларів. Але в Україні модель не представлена.

Друге місце отримав Hyundai Elantra в версії Eco. Під капотом авто виробник розмістив двигун об’ємом 1,4 л потужністю 128 «коней». Витрата палива – 6,8 л на сотню. Цінник седана починається від 20 000 доларів. Правда, на українському ринку машини з таким силовим агрегатом теж немає.

Третій рядок займає Honda Fit, один з найдешевших хетчбеків з досить непоганою технічною начинкою: вже в базовій комплектації автомобіль обладнаний ширококутною камерою заднього виду. Мотор об’ємом 1,5 л з максимальною віддачею 130 сил. Витрата пального – 7,6 л на 100 км шляху. Fit можна купити мінімум за 16 190 доларів. Але на вітчизняному ринку і її годі й шукати.

На четвертій позиції влаштувалася Toyota Camry з 2,5-літровим мотором з віддачею 203 «конячки» і восьмідіапозонним автоматом, а на п’ятій – Mitsubishi Mirage (1,2 л, 78 л. С.).