Названий найбільш обтічний серійний автомобіль планети

Чотирьохдверна модель Mercedes-Benz A-Class Sedan в принципі великим секретом вже не є – в квітні компанія представила її в версії L для Китаю. Стандартна варіація седана буде розкрита, швидше за все, протягом літа. Поки ж німці видали цікаву інформацію: «ашка-седан» – на цей момент є найбільш обтічним серійним автомобілем у світі.

Коефіцієнт опору повітрю у нього дорівнює 0,22, що в поєднанні з помірною лобовою площею в 2,19 м2 призводить до найнижчих витрат потужності, що витрачається «на повітря». Крім форми кузова, в цілому свою роль зіграли продумані ущільнення (в тому числі навколо фар), щитки, що організовують оптимальний рух повітря навколо коліс, майже повністю перекрита аеродинамічними панелями підлога.

Залежно від версії і ринку тут також є моторизовані жалюзі решітки радіатора. Загальний опір потоку у А-седана хоч на краплю, але краще, ніж у четирехдверки CLA 180 BlueEfficiency Edition 2013 року. Там був коефіцієнт 0,22 при трохи більшій лобовій площі в 2,21 м2. Але в звичайній версії параметр обтічності CLA дорівнював 0,23.

Що стосується технічної начинки, то тут можна орієнтуватися на п’ятидверний А-клас останнього покоління. Для європейського ринку це означає бензинові мотори 1.3 і 2.0, плюс дизель 1.5, передній і повний привід.