Німець 50 років чекає вибачень від BMW

Багато говорять, що зараз «німецька якість» вже не те. Однак 89-річний житель Німеччини Генріх Зандкамп може розповісти, що його й не було.

За інформацією німецького видання Auto Bild, в 70-х роках Зандкамп був власником компанії, що надає автомобілі в прокат. У 1973 році він придбав в автосалоні новенький BMW 520 білого кольору, при покупці якого він навіть не сумнівався в надійності. Тому автомобіль перегнали на стоянку Зандкампу, який при більш ретельному огляді помітив, що фарба на лівій стороні роздута і всюди присутній шагрень. В ході деяких розглядів з дилерським центром, останній запропонував декілька варіантів вирішення проблеми: повернути авто на перефарбовування, залишити BMW собі і отримати 500 марок в якості компенсаційної виплати або зовсім відмовитися від покупки і повернути автомобіль на завод.

Німець зупинився на третьому варіанті. У BMW були впевнені, що дефект не міг бути заводським – технологія фарбування відпрацьована роками. Тому в поверненні машини було відмовлено. Згодом її перефарбували і віддали потерпілому, але приймати її він не хотів. Чоловікові нічого не залишалося, як звернутися до суду, незважаючи на погрози з боку BMW, яка обіцяла змусити клієнта забрати автомобіль і позбавити його будь-якої сатисфакції.

Спочатку Феміда стала на бік Зандкампа, але BMW подала зустрічний позов до Вищого обласний суд, який виніс вирок у бік виробника і зобов’язав Генріха забрати машину, якій на той час уже виповнилося 2 роки, а вона не проїхала і 100 км.

Після цього пройшло кілька років і Генріх подав позов проти менеджера, який обіцяв йому під час обговорення проблеми замінити автомобіль на новий, але під час засідання в 1975 році під присягою клявся, що таких обіцянок ніколи не давав. Позов суд не прийняв, тому що не знайшов достатніх доказів для звинувачення менеджера в лжесвідченні.

При цьому нині пенсіонер не заспокоївся і почав писати листи в пресу. Генріх писав листи в різні видання, які залишили скаргу без уваги. У минулому році лист до редакції Auto Bild прийшло повторно і його не змогли проігнорувати. Зараз BMW готова забрати автомобіль, стан якого ідеальне: свого часу адвокат Генріха порадив подбати про автомобіль, тому що компанія все одно здасться – пробіг машини складає всього 1 900 км. Тепер Зандкамп хоче публічно принесених вибачень.