Німецькі вчені створили алгоритм для безаварійної їзди на авто

Німецькі вчені стверджують, що створили алгоритм, який робить безпілотні транспортні засоби «безаварійними» до тих пір, поки люди-водії дотримуються правил дорожнього руху.

Дослідники з Німеччини розробили алгоритм на основі даних, зібраних з транспортних засобів, і випробували його за допомогою комп’ютерного моделювання. Алгоритм може враховувати несподівані явища, такі як поява велосипедистів, і вирівнювати рух безпілотного автомобіля за умови, що інші учасники дорожнього руху дотримуються правил дорожнього руху.

За даними розробників, переваги даної методики цілком очевидні навіть при критичних ситуаціях в міському середовищі, зафіксованих в реальному автомобільному трафіку. Безпілотник з заданим алгоритмом слідував виключно з безпечних траєкторіях. Результати показали, що метод онлайн-верифікації може істотно знизити кількість ДТП.

Крім того, на відміну від людини, автономний транспортний засіб не втрачає концентрацію і не втомлюється. І хоча такі автомобілі не можуть бути навчені всім можливим дорожнім ситуаціям, їх можна оснастити системою, яка здатна прорахувати безаварійну траєкторію їзди.

Тим часом, недоліком алгоритму є те, що справжні учасники дорожнього руху нерідко поводяться безвідповідально. На думку Ноеля Шаркі, професора робототехніки і штучного інтелекту Університету Шеффілда, автори «переоцінюють реальну корисність» свого алгоритму, оскільки комп’ютерне моделювання не враховує динаміку реального трафіку. Безпілотні авто були виведені на дороги загального користування і вже відомі випадки, коли вони ставали причиною ДТП.