Новий законопроект: машини будуть коштувати копійки

Українці отримають можливість ввозити і розмитнювати будь-які автомобілі за копійки. Але це в тому випадку, якщо законопроект №8505 стане законом. Його вніс на розгляд ВР нардеп Тарас Батенко, пише Твоя МАШИНА.

Законопроект №8505 передбачає повне скасування акцизів на транспортні засоби. І якщо попередні пропозиції стосувалися лише легкових автомобілів, то цей покликаний зробити доступними також вантажні, автобуси, мотоцикли, причепи, а також кузова і кабіни до транспортних засобів.

Крім того, є супутній законопроект за авторством практично тих же депутатів. Він передбачає повне скасування обмежень на ввезення ТЗ за віком або екостандарти. Буде лише два бар’єру: заборона на ввезення машин з країни-окупанта (РФ) або з іншої країни, але російського походження.

Таким чином, розмитнення автомобіля буде складатися лише з ПДВ і збору до Пенсійного фонду.

У самому законопроекті 8505 ні слова не сказано про екологічні обмеження. Але ж вони не дозволяють ввозити авто старше 2010 року, а з 2020 і зовсім вступлять в силу Євро-6.

Але вже є законопроект за авторством тієї ж, що і у 8505, групи депутатів, який давно припадав пилом у Верховній Раді. Документ з номером 5561 передбачає введення норм Євро-6 тільки для нових авто, а для вживаних машин – повне скасування екологічних вимог. Єдина умова – технічний контроль перед реєстрацією.

Якщо цей законопроект зможе перемогти «комітетський», то машини будуть коштувати копійки.