Новий мінівен Zafira Life виявився клоном

Клони Citroen SpaceTourer і Peugeot Traveller з минулого літа є на ринку. Виробництво цих «автобусів» частково локалізовано, вони навіть встигли потрапити під відкликання. Третій близнюк, Toyota Proace, нас не стосується. Те ж саме з четвертим братом на ім’я Opel Zafira Life.

Від Зафіри в ньому – одна назва, причому британська марка Vauxhall ним не користується, вважаючи за краще ім’я Vivaro Life. Спершу здається, що на зміну Vivaro (перелицьованій моделі Renault Trafic) і прийшла Zafira Life. Але все не так просто. При однаковій колісній базі (3275 мм) і ширині (1920) у вену три варіанти по довжині 4600, 4950 і 5300 мм.

Кожен з них може запропонувати два-три ряди сидінь і до дев’яти місць. Салон в точності як у інших клонів. Про силові агрегати не сказано ні слова. Нагадаємо, в нас дизелі 1.6 HDi (95 к.с.) і 2.0 (150 к.с.) пов’язані з шестиступінчастою “механікою” і “автоматом”. В офіційному описі сказано, що Life – це та сама Zafira четвертого покоління. Тобто інсайдери, які передрікали компактвену швидку відставку, мали рацію … Виробник повідомляє: нова Zafira охоплює до трьох сегментів відразу і являє собою «новий еталон серед MPV». Безпека доведена Euro NCAP – Peugeot Traveller заробив максимальні п’ять зірок.

Світова прем’єра Зафіри Life пройде на мотор-шоу в Брюсселі 18 січня, тому ми до неї ще повернемося. Прийом замовлень для європейців відкриється в лютому. Чисто електрична версія вена з’явиться на початку 2021 року.