Паркетник Kia Tusker вийде зразу на трьох ринках

Концепт Kia SP в цьому році обов’язково перетвориться в серійний кросовер з імовірним ім’ям Tusker. Компакт відразу вийде як мінімум на три ринки.

В Індії продажі точно почнуться в серпні, в Південній Кореї – у другій половині 2019 го, а прем’єра в США нібито відбудеться вже 17 квітня на автошоу в Нью-Йорку. Версії для різних країн, швидше за все, будуть однаково виглядати зовні, але в технічній начинці очікуються суттєві відмінності. Оскільки шоу-кар SP дебютував саме в Індії та стане там на час топ-моделлю, звідти йде хоч якась інформація. Наприклад, про оснащення машини «абсолютно новими» бензиновими і дизельними двигунами об’ємом 1,5 л.

В кінці січня виробник провів презентацію для індійської преси: передсерійний кросовер з індексом SP2i показали на 17-дюймових легкосплавних дисках, нічого толком про ньому не розповівши. Компанія KIA продовжує дивувати індійські ЗМІ, які пишуть, що марка обживається в країні «скаженими темпами». Завод потужністю 300 000 машин в рік, розташований в штаті Андхра-Прадеш, добудований з випередженням графіка менш ніж за 15 місяців і випускає пробні екземпляри.

Округ Анантапур, де окопалася KIA, вважається посушливим і тому практично неживим, але зараз там така двіжуха (створюються 10 000 робочих місць), що починають заздрити сусідні регіони. Поки виходить, що фінальний варіант і концепт збігаються приблизно на 70-80%.

В першу чергу спроститься оптика, особливо фронтальна. Про висувні дверні ручки і тоненькі бічні дзеркала публіка вже забула. В Індії стрімко розгортається дилерська мережа KIA з 35-40 представництв. Якщо все піде за планом, мережа стане «загальноіндійською», охопивши 85-90% провідних міст. Грошей корейці не шкодують: інвестиції перевищать два мільярди доларів.

В 2021 році KIA має намір увійти в п’ятірку лідерів за обсягом продажів в Індії, де домінує Maruti Suzuki з часткою ринку 51,7% (близько півтора мільйонів легковиків), а друге місце з 16,3% утримує Hyundai. Фірмам Mahindra, Tata і Honda доведеться потіснитися …