У пресовому цеху на території заводу Audi в Інгольштадті почалося тестування автоматичної системи контролю якості, що використовує можливості штучного інтелекту.
Це спеціальне програмне забезпечення, яке працює під управлінням нейромережі та здатне виявляти дрібні тріщини в листовому металі.
В основі програми платформи лежать алгоритми машинного навчання, які дозволяють працювати з великими масивами неструктурованих даних. Наприклад, зображеннями.
Протягом декількох місяців команда фахівців зі штучного інтелекту навчала нейромережу розпізнавати дефекти, одночасно створюючи базу прикладів. На їх основі програмне забезпечення навчилося самостійно і з високою точністю визначати та маркувати тріщини навіть на нових знімках.
Зараз всі металеві компоненти, що виходять з пресового цеху, проходять обов’язкову візуальну інспекцію. Додатково їх перевіряють за допомогою програми розпізнавання й обробки образів. У майбутньому їх зможе повністю замінити штучний інтелект.
У лютому Porsche розповіла про нову систему, яка дозволить на ранніх етапах виявляти проблеми з автомобілем. Це нейромережа на базі штучного інтелекту, здатна розпізнавати шуми та вібрації, а також використовувати будь-які відхилення від норми для інтерпретації характеру поломки.