Пікап Chevrolet Silverado HD отримав новий двигун

Коротко про новий пікап Silverado HD компанія Chevrolet розповіла в грудні минулого року, а ще окремо про топ-версії Silverado HD High Country. Однак технічні характеристики і подробиці оснащення залишилися за кадром. Навіть лінійку моторів американці в той раз не вказали.

Вони тільки натякнули на «новий бензиновий мотор» і «дизель з високим крутним моментом». Тепер інтрига розкрита. Виробник приготував сюрприз. Вантажопідйомність Silverado HD в залежності від кабіни, довжини платформи, мотора і комплектації коливається між 1640 і 3387 кг. Тут показана базова утилітарна версія Chevrolet Silverado 2500 HD Work Truck. Бензиновий двигун дійсно новий: це атмосферна «вісімка» 6.6 з безпосереднім уприскуванням, ступенем стиснення 10,8: 1, чавунним блоком і алюмінієвими головками циліндрів, кованими сталевими колінчастим валом і шатунами, двома клапанами на циліндр і змінюваними фазами газорозподілу. Вона розвиває 406 к.с. і 629 Н • м, що на 42 «конячки» і 114 Н • м більше, ніж у мотора V8 6.0 на попереднику.

Бензиновий агрегат поєднується з шестидіапазонним «автоматом». Дизель ми вгадали: V8 6.6 Duramax (451 к.с. і 1234 Н • м), який поєднаний з новим десятиступінчатим «автоматом» Allison. Власне, і все. Для HD заявлені тільки два двигуни. Максимальна маса буксируваного напівпричепа зросла на 52%, до 16 103 кг. Стільки тягне версія 3500 HD з дизелем і подвійними задніми колесами.

Причіп на звичайному зчепленні може бути до 9072 кг. Взагалі, можливості буксирування сильно залежать від модифікації. З інших особливостей трансмісії компанія вказує двоступеневу раздатку Autotrac (на версіях з повним приводом), що володіє режимом 4 Auto (автоматичне підключення передньої осі). А справжній сюрприз: повністю інтегрований вал відбору потужності на допоміжне обладнання (Power Take Off), доступний з дизелем і десятиступінчатим автоматом в деяких комплектаціях.

Компанія запевняє, таке рішення вже «з заводу» запропоновано вперше в сегменті Heavy Duty. Причому активується воно кнопкою в кабіні, працює і в русі, і на стоянці. Ще одна цікава деталь нового Silverado HD: конструкція переднього бампера була оптимізована так, щоб швидко і інтуїтивно знімати його вставку (повітрозабірник) для монтажу снігоприбирального плуга без необхідності в свердлінні нових отворів, а після завершення роботи також швидко знімати плуг і повертати машині початковий вигляд ( тут 2500 HD LT). Допоміжну електроніку можна описувати годинами. Як і найближчий родич GMC Sierra HD, Silverado HD отримав надзвичайно розвинену систему кругового огляду, видає на екран до 15 різних видів навколо машини і причепа, в тому числі огляд вантажної платформи і режим віртуального прозорого причепа, коли на його тлі добудовується картинка місцевості, трейлер ніби розчиняється.