Пікап Ford Ranger отримав незвичайну систему стеження

Модель Ford Ranger в американській варіації, яка вийде на ринок США на початку 2019 року, обзавелася не зовсім звичайною системою стеження за сліпими зонами дзеркал (BLIS). Крім своєї основної функції, вона здатна відстежувати появу машин в безпосередній близькості від причепа, попереджаючи водія світловим сигналом про потенційну небезпеку.

За заявою виробника, ця технологія є унікальною для сегменту середньорозмірних пікапів. Система пропонує налаштувати довжину причепа і запам’ятати параметри для трьох з них. Залежно від його довжини система BLIS буде коректно відображати появу інших транспортних засобів праворуч або ліворуч від причепа, даючи знати водієві, що маневрування (скажімо, зміна смуги) може привести до зіткнення. На американському Рейнджері система BLIS є стандартним оснащенням в комплектаціях XLT і Lariat. Крім стеження за сліпими зонами дзеркал BLIS контролює і поперечний трафік ззаду, допомагаючи уникнути аварії при виїзді з парковки заднім ходом. Додамо, що новенький Ford Ranger приходить в США на чергову хвилю зростання інтересу до пікапів.

Пікап Ford Ranger в США буде продаватися з «турбочетвіркою» EcoBoost 2.3, системою start/stop і десятиступенчатим «автоматом». Комплектацій передбачено три, і ще можна буде докупити позашляховий пакет FX4. У набір помічників водія увійдуть автоматичне гальмування з виявленням пішоходів і моніторинг розмітки.

Зокрема, компанія Ford Motor опублікувала цікаві дані про свої продажі в США в липні. Сума в 194 026 автомобілів виявилася на 3,1% менше, ніж в липні 2017 го. Однак є великі зміни в пропорціях між категоріями автомобілів. Звичайні легковики провалилися аж на 27,7%, навіть популярні позашляховики і кросовери зафіксували падіння на 1,5%, а ось пікапи додали 10,2% (і забезпечили заодно 46% продажів концерну). Найкраща ж динаміка виявилася у комерційних венів (Транзити, Коннект та E-Series) – зростання на 60,8%. Швидше набирає обертів тільки гігант Lincoln Navigator (+ 64,7%), але це вже не тип ТЗ, а одинична модель.