Пікапи Ford F-150 и GMC Sierra стануть електричними

Відомо, що компанія Tesla працює над електричним пікапом, фірма SsangYong будує такі ж плани. З боку менш відомих компаній в останні місяці пішла справжня хвиля «пікапобудування» (згадаймо Rivian R1T, Bollinger B2, Workhorse W-15 і Havelaar Bison). Природно, великі гравці осторонь не залишаться. Днями президент Форду з глобальних ринків Джим Фарлі заявив InsideEVs, що гряде електрифікація F-серії у вигляді гібридної версії і повністю електричної.

А віце-президент GMC Дункан Елдред визнав в інтерв’ю CNBC: компанія розглядає чисто електричну варіацію Сьєрри. Про гібридний F-150 мова вперше зайшла ще в 2017 році, але про повністю електричний пікап в той раз менеджери блакитного овалу не заїкалися. Гібридизація F-150 може відбутися в 2020-му, а повністю електричний варіант – справа ще кількох років.

Поки ж у «еф-серії» бензинові мотори і дизелі. При цьому Фарлі дав зрозуміти, що батареї з електродвигунами світять не тільки F-150, але і більшим і важким моделям серії F. Аналогічна ситуація у Сьєрри і її побратимів. Дат Елдред не назвав, але натякнув, що в майбутньому компанія планує звернутися і до цієї теми.

Новітній зразок електричних пікапів був анонсований на початку цього місяця. Американський стартап Atlis Motor Vehicles задумав модель XT. На папері все виглядає переконливо, залишилося тільки це реалізувати. У машині повинні працювати чотири електромотори (кожен призводить своє колесо). Покупцям запропонують кілька версій кабіни, кілька варіантів довжини вантажної платформи. І це не рахуючи вантажного відсіку під капотом.