Показаний унікальний ВАЗ-2105 – кабріолет, про який ніхто не знав

Всі ми добре знаємо, що сімейство ВАЗ-2105 включає седан і універсал, є ще пікап ВІС-2345. Але мало кому відомо, що свого часу був кабріолет Лада 2105.

Причому мова йде не про прототип і не про саморобне авто, модель реально випускали. Називається це диво Bohse Eurostar і збирали його в Німеччині. Компанію Bohse заснували в 1987 році і спочатку вирішили робити пляжні кабріолети на базі Volkswagen Golf II. Але оскільки їх собівартість виявилася занадто високою, то керівництво фірми вирішило звернути увагу на більш бюджетного донора – ВАЗ-2105.

Представники Bohse навіть приїжджали на завод в Тольятті. Для Bohse Eurostar створили незграбний кузов зі склопластику, а від п’ятірки брали тільки грати радіатора з фарами та лобове скло з металевими стійками даху. У авто навіть дверей не було – їх замінювали брезентові шторки з вікнами. Дах виконали знімним, так що формально це тарга.

В основному кабріолети ВАЗ 2105 оснащували 1,2-літровим 60-сильним мотором і 5-ступінчастою механічною КПП. Втім, пропонували також 1,5-літровий двигун на 70 к. с. і навіть дизель Volkswagen.

BMW Bohse Eurostar поставляли не тільки в теплі Іспанію та Італію, але і в Бельгію з Голландією.