Помер творець Fiat Chrysler Серджіо Маркіонне

Згідно із заявою голови Fiat Chrysler Джона Елканна, Серджіо Маркіонне, який вивів Chrysler з попелу банкрутства в 2009 році, з’єднавши його з Fiat, щоб створити глобального автовиробника, хто чесно заробляє гроші, пішов з життя. Йому було 66 років.

21 липня в зв’язку з його різким погіршенням здоров’я Fiat Chrysler Automobiles призначив на його місце генерального директора Майка Менлі (54 роки), главу брендів Jeep і Ram. Правда, Серджіо Маркіонне і сам збирався покинути пост в квітні 2019 року, після завершення бізнес-плану компанії 2014-18. Це була неймовірна кар’єра, в якій молодий італійський емігрант закінчив в Канаді коледж і став бухгалтером, а через роки, здавалося б нізвідки, з’явився в європейських корпоративних колах, щоб спочатку зберегти Fiat Group, а потім використовувати досвід Chrysler в легких вантажівках і перетворити італійсько-американську компанію на справжнього глобального автовиробника.

Розповідають, Маркіонне був трудоголіком, якому часто доводилося спати на борту літака, в зв’язку з регулярними перельотами з Fiat в Chrysler і назад. Він був завзятим курцем і любив еспресо. Під час свого останнього публічного виступу на церемонії представлення Jeep Wrangler для карабінерів, воєнізованої поліції Італії, в Римі 26 червня «він виглядав стомленим і захеканим».

Але саме в автомобільному світі його кар’єра зросла до надзвичайних висот, де останнім часом він регулярно перетинав океан, одночасно розмахуючи декількома стільниковими телефонами і одягаючись майже постійно в чорне – життєва практика, яку, за його словами, він зберіг, щоб «щоранку приймати рішення за кілька секунд ».