Porsche буде надавати дорогі автомобілі в оренду

Ми живемо в цікаві часи, коли планету населяють два пласти поколінь абсолютно різних світоглядів і пріоритетів. Перший – це люди, народжені в середині-кінці минулого століття. Вони бачили появу технологій, але вважають їх чимось новим, і не цілком зрозумілим. Другий – це покоління Y (народжені після 1981 року) і покоління Z (народжені після 1995 року). Ці молоді люди з’явилися на світ, коли сучасні технології вже були винайдені, і вони не бачать свого існування без інтернету, айфонів, Wi-Fi, Убера, YouTube і соціальних мереж.

А головне – вони люблять все орендувати і знають, на чому економити. Не розуміти і не враховувати їх запити, значить позбавляти себе нового покоління клієнтів. Почавши усвідомлювати це, деякі автовиробники пристосовують свій бізнес-процес під бажання нових споживачів, для яких концепція володіння власним автомобілем є менш цікавою, ніж спільне користування.

Так, виробник спортивних і люксових автомобілів Porsche вирішив надати своїм молодим клієнтам нову послугу оренду розкішних авто. Планується, що з жовтня 2018 року спочатку в США, а потім і в інших регіонах стартує експеримент, під егідою якого будь-який громадянин зможе на день або тиждень орендувати дорогий кросовер або елітний спорткар марки Porsche.

Даний експеримент під назвою Porsche Drive буде проходити у автовиробника у співпраці зі стартапом Turo онлайн-платформою для власників автомобілів, які здають свій транспорт в прокат. Наприклад, подібна ініціатива дозволить споживачам взяти в оренду і випробувати задоволення від 4-х годинної поїздки на Porsche Macan, Cayman 718 або Boxster за 269. А заплативши 2909, на тиждень можна стати тимчасовим власником Porsche 911 Turbo шостого покоління.

Подібним чином німецький автовиробник Volkswagen, якому зараз належить Porsche, намагається заманити в свої клієнти представників покоління Y і Z. На таких споживачів погано діє традиційна реклама, а протестувавши дорогі автомобілі, представники сучасного покоління можуть захотіти стати власниками люксового спорткара. Раніше в цьому році Volvo, BMW і Mercedes-Benz теж почали схожі програми, за якими клієнти мають можливість брати в оренду кілька моделей транспортних засобів.