PORSCHE PANAMERA TURBO S E-HYBRID встановив 6 різних рекордів

Для автомобілів різних підрозділів Volkswagen AG не вперше встановлювати рекорди, адже тільки за цей рік їх було вже досить багато – найшвидше коло на «Північній Петлі» для серійного автомобіля, найшвидший підйом на Pikes Peak, рекорд для семимісних позашляховиків і не тільки. Зараз прийшла черга Panamera Turbo S e-hybrid встановлювати нові рекорди.

Мета Porsche полягала в тому, щоб встановити досить специфічні рекорди на 6 сертифікованих FIA треках, де Turbo S (що за фактом є ліфтбеком) повинен стати найшвидшим гібридним седаном. Треки були обрані наступні: Сахір в Бахрейні, Лосейл в Катарі, Яс Марина в Абу-Дабі, легендарний Кьяламі в Йоганнесбурзі, а також Міжнародний Автодром Будди в Великій Нойді і гоночний трек в Дубаї.

За кермом стандартної серійної Panamera Turbo S e-hybrid на всіх треках був заводський тест-пілот Ларс Керн (Lars Kern), якому вдалося встановити всі 6 рекордів на всіх згаданих автодромах.

З трасою в Бахрейні «Панамера» впоралася за рекордні 2 хвилини 18.96 секунд. Яс Марина, яка володіє найдовшою прямою (1, 1 км) серед треків для Формули 1, була здобута цим авто Porsche Panamera Turbo S e-hybrid за 2 хвилини 31.79 секунд.

Кьяламі, що вперше був підкорений автомобілями Porsche під час першої офіційної гонки на цьому автодромі ще в далекому 1961 році, став дощовим випробуванням. У сильну зливу маршали не випустили Порше на трек, і рекорд був встановлений на НЕ просохлій від дощу трасі на наступний день. Час проходження кола – 1 хвилина 59.80 секунд.

Трек в Великій Нойді зустрів Porsche туманом і високою вологістю. Результат – 2 хвилини 12.56 секунд. Міжнародний автодром Дубаї був подоланий за 2 хвилини 19.15 секунд. Останнім випробуванням стала траса Лосейл в Досі, Катар. Ларс Керн впорався з 16 поворотами цього треку за 2 хвилини 24.12 секунди. Всі відео доступні на офіційному сайті Porsche.