Працівники компанії Ford працюватимуть за технологією motion capture

Компанія Ford різними способами намагається зробити працю робочих на заводах більш легкою і менш травмонебезпечною. Декілька тижнів тому ми розповідали про появу на виробництві екзоскелетів. І це не єдиний передовий спосіб вирішення завдання.

Наприклад, на моторобудівному заводі Форда в Валенсії запущено пробний проект із впровадження технології motion capture. Це техніка захоплення рухів, зазвичай використовувана в кіноіндустрії або при створенні комп’ютерних ігор (щоб рухи персонажів виглядали природнішими). Але не тільки подібні речі під силу цій технології.

На робочому місці з’являється чотири камери для захоплення рухів, подібних до тих, що входять в комплект ігрових консолей, а також 15 світлових маркерів на костюмі, з’єднаних через бездротову мережу з головним пристроєм.

Техніка motion capture, крім іншого, застосовується в професійному спорті для поліпшення результатів спортсменів. За допомогою графіки, що відображає всі тонкощі рухів, тренери можуть коригувати навички підопічних. Аналогічно на заводі: невеликі поліпшення, помножені на цілий день, дають величезне зниження навантаження на робітника.

Технологія motion capture з великою точністю записує рухи людини у вигляді тривимірної «скелетної моделі». Повороти голови, шиї, плечей і кінцівок відображаються особливо точно. Цей запис аналізують експерти з ергономіки. Вони використовують отримані параметри для двох речей: дають рекомендації конкретному працівникові, як краще рухатися, щоб скоротити втому, а також допомагають змінювати щось в оснащенні та геометрії робочого простору, щоб зробити його більш зручним. Зараз в дослідженні задіяні 70 чоловік на 21 ділянці. Далі експеримент буде розширено.