Працівники заводів Ford будуть працювати в екзоскелетах

Тим самим виробник сподівається зменшити кількість травм на своїх заводах. Можливо, повномасштабна автоматизація – майбутнє промисловості, але поки технології до цього не дійшли. Хоча деякі машини виконують все більш ретельні завдання на заводах, люди все ще грають важливу роль в процесі виробництва. І часто вони виконують далеко не легкі завдання. В основному це стояча робота, і іноді працівникам доводиться здійснювати до 4600 однотипних рухів протягом дня – в загальному один мільйон в рік. Але, відповідно до видання Endgadget, застосування екзоскелетів на заводах Ford може швидко змінити ситуацію в кращу сторону.

У листопаді 2017 року працівникам двох заводів видали екзоскелети EksoVest, створені Ekso Bionics. Тепер компанія планує надати 75 комплектів працівникам п’ятнадцяти заводів по всьому світу. У екзоскелетів немає двигунів або навіть батарей, але вони надають «пасивну допомогу» за допомогою додаткової підтримки рук. Це допомагає зняти напругу з м’язів руки, коли людина тягнеться вгору. Якщо думаєте, що це нічого не змінить, спробуйте кілька хвилин потримати руку над головою. Для екзоскелетів на заводах Ford це тільки початок.

«Сьогодні екзоскелети надають тільки пасивну підтримку плечам, що допомагає при роботі руками над головою», – говорить Марті Сметс, технічний експерт людських систем і віртуального виробництва в Ford. Правильна інтеграція таких технологій у виробництво допоможе компанії знайти і інші варіанти застосування екзоскелетів на заводах. При встановленні таких систем Ford зможе адаптуватися до використання нових пристосувань, коли вони стануть доступними. «Спочатку ми хотіли зосередитися тільки на одному екзоскелеті, а потім розширити його можливості», – каже Смет.