Renault Logan перетворили в воднемобіль

В Індії представили перший створений в країні водневий автомобіль. Експериментальну машину побудували на базі Renault Logan першого покоління, вірніше, його ліцензійній версії Mahindra Verito.

Силову установку на водневих паливних елементах спільно розробили Рада з науки і промислових досліджень Індії і розташована в Пуне корпорація KPIT. Паливні комірки виконані за типом низькотемпературних протонпровідних мембран (Proton Exchange Membrane, PEM).

Потужність установки складає 10 кВт/год або всього 13,6 к.с., в ній реалізували кілька інновацій: мембранні електроди, суперлегкі металеві біполярні пластини, спеціальне програмне забезпечення. Робоча температура двигуна – 65-75 градусів за Цельсієм, що ідеально підходить для автомобілів.

Нагадаємо, в паливних комірках водень шляхом електрохімічної реакції перетворюється в електрику, живить тягові електродвигуни. Переваги такої конструкції перед чистими електромобілями — великий запас ходу і швидка заправка паливом (всього три хвилини замість кількох годин на зарядку батарей). При цьому вихлоп водневого автомобіля — чиста водяна пара.

Індійський Логан на паливних елементах укомплектований балоном для водню вагою 1,75 кг, в якому газ знаходиться під тиском 350 бар. Повна заправка забезпечує автомобілю запас ходу близько 250 км. Максимальна швидкість машини – 60-65 км/год. Це чисто експериментальний зразок, у виробництво такий автомобіль запускати не планують.