Renault отримає зразу два керівника

Рада директорів Renault в своєму сьогоднішньому рішенні жодного разу не згадує імені заарештованого Карлоса Гона, називаючи його «нинішнім головою і головним виконавчим директором». Тепер уже правильно говорити «колишнім», оскільки прохання про відставку, подану Гонами 23 січня через японської в’язниці, прийнято.

До останнього моменту рада з завидною завзятістю зберігала за опальним функціонером всі керівні пости. Але зараз вже очевидно: тільки до суду Гон проведе в катівнях кілька місяців, а перспективи справи про фінансові махінації не обіцяють йому нічого хорошого.

У Renault вводиться нова структура управління, яка передбачає поділ функцій головного виконавчого директора і голови ради директорів. На перший пост призначений Тьєррі Боллоре, на другий – Жан-Домінік Сенар. Останній «повинен буде оцінити і, при необхідності, змінити управління Renault, щоб забезпечити перехід до нової структури».

Жан-Домінік Сенар в березні відсвяткує 66-річчя. Він довгий час пропрацював в алюмінієвих компаніях Pechiney і Alcan, а з 2005 року влаштувався в шинній фірмі Michelin, де став фінансовим, а потім і генеральним директором. Карлос Гон і Тьєррі Боллоре – теж вихідці з Мішлена. Гон пробуде у в’язниці до березня, а то і до червня.

Суд кілька разів відмовився випускати Карлоса під заставу, побоюючись його тиску на свідків. Обіцянка здати всі паспорти і надіти електронний браслет не допомогли. Кажуть, змістити Гона з поста зажадало уряд Франції, що володіє 15% акцій Renault. Управління альянсом від імені Renault покладено на запеклого Сенара. Він же буде основною контактною особою для японських партнерів по будь-яких питань. Таким чином, весільного генерала в керівній парі немає.

Просто Боллоре зможе не відволікатися від насущних проблем марки Renault. Тьєррі входить в топ-менеджмент з 2012 року і має безумовною компетенцією, перехідний період йому не потрібно. Тим часом злиття компаній Renault і Nissan, схоже, все-таки не відбудеться: міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер і шеф Ніссана Хірото Саікава спростували чутки і виключили таку можливість.