Renault випустила ультрабюджетний електромобіль для Європи

Разом з концепт-каром Renault Megane eVision на заході eWays також дебютував серійний електромобіль, але вже під брендом Dacia. Це ультрабюджетний субкомпактний кросовер Spring.

Дизайн новинки сюрпризом не став, оскільки її прототип показували ще в березні, а влітку в вільний доступ потрапили патентні зображення товарної версії моделі. Крім того, не варто забувати, що Dacia Spring – це всього лише адаптована під Євросоюз і перейменована модифікація електромобіля Renault City K-ZE, який концерн випускає і продає в Китаї з 2019 року. Сам K-ZE по шасі і кузову уніфікований з бензиновим ультрабюджетним кросовером Kwid, виробленим для деяких країн, що розвиваються з 2015-го.

Довжина Dacia Spring становить 3734 мм, ширина – 1770 мм, висота – 1 516 мм. Колісна база – 2423 мм. Дорожній просвіт – 150 мм. За розмірами новинка менша, ніж Гранта-хетчбек, але її салон розрахований на п’ятьох.

Виробник встановив електромотор потужністю 33 кВт (45 к.с.), який живить енергією батарея ємністю 26,8 кВт*год. Запас ходу на одній зарядці досягає 225 км по WLTP в змішаному циклі і 295 км — в міському. Заявлена максимальна швидкість 125 км/год.

Якщо за допомогою кнопки Spring Eco активізувати економічні настройки їзди, то запас ходу збільшується на 10% – це досягається за рахунок зменшення потужності двигуна на рівні 23 кВт (31 к.с.) і обмеження максимальної швидкості на позначці 100 км/год. Запас енергії батарей з 0 до 80% на станції швидкої зарядки потужністю 30 кВт можна відновити лише за годину.

У базовій комплектації Dacia Spring Electric заявлені дві подушки безпеки, система автоматичного екстреного гальмування, електросклопідйомники і бортовий комп’ютер з 3,5-дюймовим дисплеєм. Кондиціонер, запасне колесо, медіасистеми, навігатор, система допомоги при паркуванні з камерою заднього виду будуть пропонуватися за доплату.

Попри румунську марку, новий електромобіль будуть виробляти пліч-о-пліч з агрегатним «донором» – в китайському місті Шиян. Тобто в Євросоюз цю модель планують імпортувати в готовому вигляді. Продажі новинки повинні стартувати на початку 2021-го, очікується, що в базовому виконанні вона буде коштувати менше ніж 10000 євро. Перший час електромобіль буде постачатися тільки каршерінговим службам. Приватні клієнти зможуть купити новинку з осені наступного року.