Революційний автомобіль з 50-х втілили в життя

Команда проекту The Automobile by Ponti, який очолив керівник підрозділу класичних автомобілів групи FCA Роберто Джіоліто, представила повнорозмірний макет автомобіля, створений відповідно до концепції італійського дизайнера Джіо Понті, викладеної в 1953 році.

До останнього часу машина існувала тільки у вигляді моделі, виконаної в масштабі 1:10. Концепція Diamond Line стала викликом Понті «роздутим» машинам з маленькими вікнами і темними салонами. В основі його дизайну лежала форма краплі, яку, використовуючи архітектурні принципи, перетворили в незграбну і ромбоподібну структуру.

В результаті на світ з’явився ескіз автомобілі з масивним склінням, просторим салоном і багажником. Спочатку машину з новим дизайном планували побудувати на агрегатах седану Alfa Romeo 1900. Однак пізніше з проханням випустити субкомпактний автомобіль за його кресленнями Понті звернувся до керівництва Fiat. Але там Diamond Line порахували занадто радикальною зміною і не узгодили для запуску в серію. Лише через 20 років окремі елементи дизайну, запропоновані Понті, знайшли втілення в серійних машинах. Крім макета машини Понті, в Grand Basel показали проект естетичного спорткара, Tesla Roadster другого покоління і рестомод культової Lancia Delta Integrale.