Рідкісний Aston Martin Volante Zagato продають за рекордну ціну

Британський дилер класичних автомобілів Hexagon Classics виставив на продаж відкритий Aston Martin Volante Zagato.

У другій половині вісімдесятих було випущено всього 37 таких машин. За рідкісний спорткар просять 345 тисяч фунтів стерлінгів – за сьогоднішнім курсом це більше півмільйона доларів.

Компанія Aston Martin співпрацювала з ательє Zagato ще з шістдесятих років – італійці будували легкі і елегантні кузови для дорожньо-гоночних спорткарів.

Незграбні купе і кабріолети V8 Zagato випускалися з 1986 по 1990 рік вкрай обмеженим тиражем: було зібрано 52 машини з закритим кузовом і 37 – з відкритим. Причому машина, яку пропонує Hexagon Classics, ще більш рідкісна: це один з 12 кабріолетів з правостороннім розташуванням керма.

В основі моделі V8 Zagato лежало шасі застарілого спорткару Aston Martin V8 зразка 1969, який випускався аж до 1989 року. Від нього ж був запозичений і мотор V8 5.3 потужністю 420 кінських сил конструкції Тадеуша Марека (з парою карбюраторів Weber або, пізніше, системою впорскування).

Червоне купе V8 Zagato з форсованим до 482 сил мотором довгий час належало акторові Роуену Аткінсону. Комік, відомий за роллю Містера Біна, виступав на ньому в аматорських перегонах. У 2008 році Аткінсон продав його з аукціону за 122 800 фунтів.