Що потрібно для впровадження безпілотних авто?

Для багатьох одним з основних питань про безпілотні автомобілі є те, коли їх технологія буде повністю готовою до роботи. Іншими словами, коли автономні машини стануть досить безпечними, щоб вже повноцінно і самостійно вийти на дороги. Але при цьому люди забувають про інші важливі аспекти: коли дорожня інфраструктура буде готовою до безпілотних авто і де дана технологія буде працювати найкраще, пише hbr.org.

Безпілотні автомобілі, напевно, є найбільш складним проектом в середовищі процесів автоматизації. Автономне пересування на дорогах вимагає широких можливостей з обробки даних про рух і прийнятті відповідних рішень. Крім цього, є маса непередбачуваних факторів, які слід враховувати, і, як наслідок, для повноцінного впровадження безпілотних авто дорожньому середовищу треба пройти масу змін. Коли автономні машини повноцінно вийдуть на дороги, вони повинні будуть виконувати всі функції водіїв (постійно спостерігати, аналізувати, приймати рішення і діяти відповідно до мінливого дорожнього руху). Їм належить не тільки стежити за дорогою, але і вести комунікацію між собою. Уже зараз в ряді ситуацій безпілотні автомобілі продовжують зберігати вірні і безпечні рамки руху, але в деяких випадках у них виникають проблеми.

Так, при всіх своїх позитивних аспектах на дорогах, коли безпілотні автомобілі можуть побачити перепони, передбачити поведінку пішоходів і т.д., у них ще є ряд обмежень. Камери автономних машин часто страждають від прямого сонячного світла (особливо, коли сонце тільки зійшло або сідає), а це заважає чіткому відеорозпізнаванню сигналів світлофорів. Лазерні датчики автомобілів не завжди справляються зі снігом і туманів. Екстрені ситуації на дорогах (аварії, ремонти вулиць або автомобілі екстрених служб) викликають труднощі у процесора безпілотних авто.

Для вирішення таких проблем експерти пропонують впровадження більш стандартизованої і розумної дорожньої інфраструктури. На дорогах, якими рухатимуться автономні машини, потрібно впровадити ряд нововведень.