Що робити при відмові гальм на автоматі

Через те, що система гальмування є однією з найважливіших в системі безпеки будь-якого автомобіля, її проектують максимально надійною. Величезна кількість водіїв не стикається ні разу з відмовою гальм, тому більшість власників авто не готові до таких несправностей. Особливо це стосується автоматичної коробки передач – гальмувати на ній, не маючи гальм, набагато складніше, тому що багато дій, доступних на ручний трансмісії, у робота блокуються.

Послідовність дій при відмові гальм АКП повинна бути наступною: прибрати ногу з педалі газу, пристебнутися, включити аварійні вогні. Кілька разів «натиснути» на гальма, щоб перевірити роботу гідравлічної системи. Багато гальмівних систем композитні, тобто одна гідравліка відповідає за, припустимо, за переднє ліве колесо і заднє праве, а друга – за протилежні. Можливо, відмовила тільки одна гідравлічна система, або вона забилася і її можна повернути до життя.

Найнебезпечнішим і складним підходом є зупинка роботи двигуна. Потрібно вимкнути двигун таким чином, щоб кермо не заблокувало, тому що з великою ймовірністю машину почне заносити. Щоб кермо не заблокувалося, потрібно провернути ключ не до кінця. Якщо движок запускається кнопкою, можна спробувати натиснути кнопку кілька разів або затиснути її на довгий період часу, але в деяких моделях раптова зупинка двигуна не передбачена. Найважливіше при несправності гальм – пристебнутися, включити аварійні вогні і зберігати спокій.