Шотландія поновлює випуск автомобілів

Виробництво спорткарів відкрила компанія Raptor. У Шотландії вперше за останні 37 років відновилося виробництво автомобілів – останній завод, що належить Talbot, закрився тут в 1981 році. Тепер невелика компанія Raptor Sportscars з Іст-Лотиана намір випускати легкі спортивні автомобілі в дусі Caterham.

В інтерв’ю засновник фірми Енді Ентвісл розповів, що раніше він працював електриком, а в 2001-му почав будувати гоночні двигуни. Потім були кіт-кари, побудовані на шасі виробництва англійської фірми, а потім з’явилися «Раптор», які цілком зібрані своїми силами. Хоча машини зовні сильно нагадують Caterham Seven, вони значно довші за них.

За словами Ентвісла, це зроблено для того, щоб він при зрості близько двох метрів сам зміг поміститися в автомобіль. За попередньою інформацією, спорткари Raptor планується оснащувати «фордовськими» двигунами: дволітровим «атмосферником» або 1,6-літровим турбомотором EcoBoost. Потужність агрегатів складе 240 і 330 кінських сил. Крім цього, покупцям запропонують версію спорткара з моторами від Yamaha R1 і Kawasaki ZZR. Деталі трансмісія для машин також запозичить у Ford, задній диференціал – у BMW.