Шоу-кар Aston Martin Vanquish Vision може стати серійним

Середньомоторний суперкар Aston Martin AM-RB 003 був створений з оглядкою на Валькірію. А сам «нуль-нуль-третій» вплинув на розвиток паралельного проекту, теж середньомоторного Астона, але задуманого як більш доступна модель. Разом з AM-RB 003 молодший автомобіль Vanquish Vision Concept прибув на Женевський автосалон в статусі шоу-кара.

Однак обидва стануть серійними (в 2021 і 2022 роках відповідно). Причому у випадку з Vanquish Vision британці кажуть вже про повновагий масовий випуск (на відміну від моделі 003, у якій буде обмежений тираж в 500 штук). Шеф-дизайнер Майлз Нюрнбергер пояснив, що на тлі нинішніх серійних Астон Vanquish Vision виглядає нетривіально, проте він куди менш провокаційний, ніж Valkyrie і AM-RB 003.

Минулого літа тодішній головний дизайнер Астона Марек Райхман заявив, що ім’я Vanquish, залишене без діла пішло на спокій моделлю, занадто цінне, щоб його забути. І ось будь ласка: масовий середньомоторний спорткар Астона отримав цю назву. Ясно, що приставка Vision в 2022 році пропаде, а от загальний вигляд повинен приблизно відповідати нині представленому концепту.

У цьому проекті задумані «більш плавні і чуттєві форми», менше прорізів, повітряних каналів і порожнин, ніж у божевільних 003 з Валькірією. Проте аеродинамічна ефективність, хороша підготовка для треку, нікуди не пропадуть. Глава фірми Енді Палмер в Женеві заявив прямо: «Яке задоволення відновити ім’я Vanquish. Будучи синонімом наших флагманів серійного виробництва, було цілком доречно прикріпити його до настільки значного автомобіля ».

Стало бути нинішній Vision віщує топ-Астон, якщо говорити про масову лінійку, що випускається без обмежень по тиражу. Порівнюючи картинку зі знімком, треба визнати: задумане втілене в металі досить точно. Якщо Valkyrie з її захмарними технологіями і цінником в 2,5-2,8 млн євро – це безсумнівний гіпер у всіх сенсах, проміжний AM-RB 003 при прогнозованій ціні до мільйона – «просто дорогий» суперкар, то Vanquish вторгнеться на територію таких купе , як Ferrari F8 Tributo або McLaren 720S, тобто цінова ніша «близько 200 000 фунтів» позначена.