Сімейна подорож на автомобілі: як зробити дорогу приємніше

Настав відпустку або канікули у дітей. Пора вирушати в авто-подорож! Ось три причини, які спонукають до подорожі на власному автомобілі. Як отримати задоволення від поїздки кожному члену сім’ї? Подумаємо разом.

Підготовка подорожі, навіть якщо воно займає всього один день, повинна бути ґрунтовною. Автомобіль – це справа тата. Чим заповнити бардачок, що починають в моторі, та хоч купити цифровий алкотестер в дорогу – не треба втручатися в його приготування. І по дорозі радити, де згорнути, а де проїхати, теж не варто нікому з домашніх, щоб уникнути зайвих перепалок і зіпсованого настрою.

Єдина річ, яку тато зобов’язаний обговорити з мамою – час виїзду, тому що діти до п’яти років в дорозі дуже добре засипають, а тому досить довгий час не стомлюють нікого своїм щебетанням.

Мамина завдання – облаштувати побут і годування всіх, хто потребує дорозі. Різні мами здійснюють це по-різному. Одна пече і варить цілу добу перед поїздкою, інша купує фрукти, воду і печиво. Третя, кинувши пляшку з мінералкою на заднє сидіння, приготувала щільний гаманець, щоб з комфортом пообідати в придорожній кафешці. Їжа, в цілому, повинна бути не важка і свіжа в будь-якому випадку.

У машині зазвичай часто хочеться пити, і якщо дорослі обійдуться пляшкою води з магазину по дорозі, дітям обов’язково потрібно брати свою звичну воду, особливо малюкам (дитячу мінеральну або кип’ячену – залежить від звички).

Аптечка, туалетні приналежності та одяг – це теж обов’язок мами. Звичайно, в спеку не варто брати з собою шапки і куртки, але про зайвої кофтині для кожного, включаючи тата, та одному-іншому маленькому рушник і купальниках, якщо попереду водойма, подбати треба.

Діти найчастіше вважають себе валізою, який повинні збирати батьки. Якщо настрій подібне – радості від поїздки не буде. Дитина – такий же член сім’ї і сімейного автомобільного екіпажу, як і дорослі. Він повинен подумати (за порадою мами, напевно) про дві речі: своє зручність і своєму занятті в цій поїздці. Маленькі діти, поряд з коханою горщиком, нехай прихоплять і невелику подушечку і іграшку, якій необхідно показувати з вікна все зустрічаються пам’ятки, а хлопцям постарше можна підкинути карту дороги.

Звичайно, татові видніше, куди їхати, але набагато цікавіше рухатися, віднісши шлях з тією червоною фломастерной лінією, прокресленою ще вдома, ніж отримувати у відповідь, на «коли приїдемо» – «побачиш». Старенький фотоапарат цілком можна довірити навіть шестирічному дитині, якщо він проявляє інтерес до нього. А відеокамера в руках підлітка часом вигідніше, ніж у мами, тому що він мислить креативніше.

Так, ось вам ще один хороший рада. Одним з хороших способів зайняти дітей, а можливо і дорослих – це встановити стельовий монітор в авто , до якого можна підключатися різними способами. Тоді в дорозі можна буде смотнеть мультики і фільми. Це сильно скоротить відчуття тривалості шляху.

А ось палить татові варто подбати про здоров’я своїх дітей, і в дорогу купити нову електронну сигарету, замість своїх звичайних, адже тютюновий дим, скільки б не диміли в кватирку, все одно потрапляє в салон.Ехать і їхати «по дорозі з хмарами», як в старому мультику, невідомо куди – весело, але не достатньо.

Маршрут повинен включати в себе зупинки, щось дають розуму і серця. Бути може, це ціле місто на зразок Володимира або Ростова, а може, будинок – музей Некрасова або Островського, якщо дорога проходить по Костромській землі. Варто заглянути і до Тургенєва, якщо це орловський шлях. Наша країна сповнена пам’ятками, тільки попередньо треба подбати про те, щоб про них дізнатися.

Звичайні зупинки на узліссі та біля річки теж зроблять поїздку запам’ятовується, якщо гра в той же м’ячик з татом або мамин розповідь про зустріла гарного рослині будуть супроводжувати таку зупинку.

І зовсім не важливо, куди їхати сім’єю, головне, щоб це було весело і приємно!