Скандал навколо голови Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона набирає оборотів

Один з головних топ-менеджерів автомобільної галузі Карлос Гон, який очолює альянс Renault-Nissan-Mitsubishi, заарештований і може втратити місце на чолі Nissan.

Японська газета Yomiuri повідомила про арешт глави автомобільного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона, якого затримали в Токіо. Про це ж повідомляє авторитетне видання Automotive News, приводячи в тому числі думку з компанії Nissan, яка і стала ініціатором переслідування.

Гон є одним з найбільш високооплачуваних керівників, якщо не найбільш високооплачуваним, в Японії, але, як вважають, за останні пару років він не повідомив належним чином про свої доходи, приховавши мільйони доларів, і використовував корпоративні активи для особистого використання. Причому в цю схему виявився залучений і член ради директорів Nissan Грег Келлі і найближчим часом обидва топ-менеджери повинні бути звільнені.

Глава Nissan Хірото Саікава вже рекомендував раді директорів марки звільнити фігурантів скандалу. Гона не рятує навіть статус одного з героїв сучасного автопрому, який відомий своїм менеджерським талантом і здатністю виводити компанії з кризи. Очікувалося, що він залишить свій пост в найближчі роки, але скандал навколо персони Карлоса може прискорити цей процес.

Nissan офіційно підтвердив, що розслідування у відношення Гона всередині компанії йшло протягом декількох місяців. З’ясувалося, що і Карлос, і Келлі протягом декількох років повідомляв в Токійську фондову біржу неправдиві дані про свою зарплату, ухиляючись тим самим від сплати податків в повному обсязі. Також японський автовиробник виявив інші численні порушення з боку топ-менеджера, включаючи нецільове використання активів компанії в особистих цілях, а Грег був замішаний в цих махінаціях.