Скільки служать шини

Термін служби шини залежить від безлічі факторів, включаючи ваш стиль водіння, клімат, дорожню обстановку і безпосередньо пробігу шини, затвердженого виробником. Чим гірше дорожні умови, тим швидше шина прийде в непридатність. Але ми точно можемо сказати шини Continental – https://asva.ua/catalog/by_size/?BRAND_ID=38003 служать дуже довго.

Звивисті повороти, вибоїни та інші несприятливі умови сприяють прискоренню зносу шини. А якщо ви, до того ж, любите поганяти на граничній швидкості, шини вашого автомобіля безумовно зносяться ще раніше.

Пробіг всесезонних шин становить від 65 до 160 тисяч кілометрів. Шини класу High performance здатні пройти шлях в 65-110 тисяч кілометрів, а гума вищого класу, що забезпечує максимальний рівень зчеплення з дорогою, не має гарантованого пробігу. Як правило, пробіг таких шин не перевищує 40 тисяч кілометрів.

Пугачова: “Галкін кинув мене, як тільки мені видалили папіломи і витягли 17-метрову …”
Папіломи відваляться, паразити вилізуть до ранку, якщо на ніч з водою випити звичайний …
Інформація виробника щодо пробігу шини розраховується на підставі результатів тестів на треку, в дуже рідкісних випадках шини тестуються в реальних дорожніх умовах. Визначити зносостійкість багатьох моделей можна за Класифікацією якості шин UTQG. Ця класифікація розроблена міністерством транспорту США, вона дозволяє визначити стійкість шини до зносу і нагріву, а також визначити силу зчеплення. Шини з UTQG зносостійкості 300 прослужать в 3 рази довше, ніж з UTQG 100. Шкала зміни термоустойчивости варіюється від A до C, шкала вимірювання сили зчеплення – від AA до C.

Хоча UTQG дозволяє приблизно порівняти моделі одного виробника система оцінок може по-різному інтерпретуватися різними брендами. Так що використання UTQG для порівняння продуктів різних виробників сумнівно.

Ми вже говорили про те, що виробники автомобілів часто дають рекомендації щодо того, які розміри і типи шин найкраще підходять на те або інший транспортний засіб. Ці рекомендації засновані на даних про розмір, вагу, вантажопідйомності позашляхових властивості і керованості кожної моделі авто.

Зміна розміру і типу шин може позначитися на ходових якостях автомобіля. Ми вже згадували про це, розповідаючи про тенденції використання шин більшого розміру. Зміна розміру шин також впливає на точність показань спідометра. Справа в тому, що в більшості автомобілів спідометр вимірює кількість повних обертів колеса. При збільшенні розміру колеса зросте час, за який колесо проробляє повний оборот. Якщо спідометр пристосований тільки

Якщо у вас автоматична коробка передач, збільшення розміру шин сповільнить перемикання передач. Це, в свою чергу, збільшить витрату палива.

З іншого боку, зменшення розміру шин також має ряд негативних наслідків. Як відомо, шини утримують автомобіль над землею. Як правило, чим шини більше, тим більше навантаження вони витримують. Вибираючи шини меншого розміру, ви ризикуєте своєю безпекою: нові колеса можуть просто не витримати вагу автомобіля.

Змінюючи розмір шин, враховуйте пов’язані з цим особливості і вносите корективи, щоб всі системи автомобіля функціонували правильно.