Skoda створила для молодих людей паркетник Kamiq

З компактним кросовером Skoda Kamiq чеська марка звертається до «нової, більш молодий цільової аудиторії», яка веде «сучасний, орієнтований на пригоди спосіб життя». Цим людям, на думку Шкоди, «особливо важливий високий рівень ефективності». Тому, мовляв, Kamiq буде доступний виключно з переднім приводом.

Звідси і «емоційний дизайн» з чотирма очима: над світлодіодними фарами горять ходові вогні. До речі, китайський Kamiq теж адресований молоді, тільки малозабезпеченій. «Європеєць» ж дешевим не стане. Мовою інуїтів слово Kamiq «означає те, що ідеально підходить». Якщо ти відчуваєш себе як вдома в Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Grand GT by TechArt, – це Kamiq?

Член ради директорів Ален Фаві пояснює: «Назва говорить про те, що ви відчуваєте себе комфортно в будь-якій ситуації». Нагадаємо, Kamiq виріс з концепту Skoda Vision X і зберіг багато його рис. Паркетник уніфікований з хетч Skoda Scala наскільки це можливо. Гамма силових агрегатів у моделей абсолютно однакова. Відкриває її турботрійка 1.0 TSI (95 к.с., 175 Н • м або 115 к.с., 200 Н • м), слідом йде основний бензиновий мотор 1.5 TSI (150 к.с., 250 Н • м), потім дизель 1.6 TDI (115 к.с., 250 Н • м), закриває лінійку метановий 1.0 G-TEC (90 к.с., 145 Н • м).

Коробки передач – “механіка” на п’ять і шість ступенів, «робот» DSG на сім. У Каміка, як і у Скелі, є система Driving Mode Select з режимами Normal, Sport, Eco, Individual, а також занижена на 10 мм підвіска Sport Chassis Control з «спортивними» настройками амортизаторів. У вигляді опції передбачений захист днища для «подорожей по бездоріжжю». Кліренс паркетника на 37 мм більше, ніж у хетчбека (точні цифри не названі).

Салон дослівно повторює Скалу. Компанія розуміє, що заперечувати копіпаст безглуздо, і витончено викручується: «Kamiq – друга модель чеського бренду з новою концепцією інтер’єру». Два відмінності від хетча всередині все ж є: посадка – вище, багажник – менше на 67 л. Якщо у Скалі компанія нарахувала понад тридцять практичних штучок Simply Clever, то у Каміка їх «більш двадцяти», але є одна нова – пластикова накладка для захисту краю двері (і інших машин) при відкритті.

Оскільки Skoda презентуватиме Kamiq з п’ятого березня в Женеві, ні терміни виходу на ринок, ні ціни ще не позначені. Ясно, що продажі почнуться до кінця року. Новий компакт повинен бути дешевше Карока, який в Німеччині «починається» з 22 490 евро.