Словацька компанія продемонструвала можливості літаючого автомобіля AirCar

Минулого тижня повідомлялося про те, що літаючий автомобіль PAL-V Liberty отримав допуск на дороги загального користування. Не минуло й тижня, як з’явилася більш інтригуюча інноваційна новинка — цього разу від словацької фірми Klein Vision.

Зі складеними крилами AirCar дійсно нагадує звичайний автомобіль (вірніше, суперкар), правда, з громіздким спойлером. З розкладеними ж транспортний засіб перетворюється фактично в повноцінний літак.

Новинка має вкрай незвичайну і складну конструкцію крил. Вони спочатку складаються навпіл уздовж, потім піднімаються вгору і опускаються уздовж фюзеляжу. При цьому весь процес повністю автоматизований. Це означає, що власникові не доведеться стрибати навколо своєї літаючої машини, як це відбувається у випадку з PAL-V Liberty. На додаток до цього кіль (заднє оперення) транспортного засобу засувається в кузов.

Загальна концепція AirCar нагадує Aeromobil, і це не збіг. Річ у тім, що засновник Klein Vision Стефан Кляйн (Stefan Klein) до 2016 року працював в компанії Aeromobil. Саме він був головним інженером і дизайнером Aeromobil.

Поки пан Кляйн не розкриває подробиць про типи двигунів, системи приводу, максимальну швидкість або дальність польоту. Відомо лише, що компанія хоче розробити кілька різних версій AirCar: з кабіною на двох або чотирьох чоловік, з одним або двома гвинтами. У перспективі планується навіть представити амфібію (під нею розуміється версія з можливістю зльоту і посадки на воду, мови про занурення не йде).

Компанії Klein Vision належить вирішити ще чимало завдань, але поки її досягнення вражають: AirCar є одним з найцікавіших і багатообіцяючих проектів серед «літаючих автомобілів».