Сотні тисяч німців подають в суд на Volkswagen

Дизельний скандал через продукції Volkswagen переходить на новий рівень. До судового позову Загального автомобільного клубу (ADAC) станом на початок року приєдналося більше трьохсот тисяч чоловік.

Всі ці люди, як пише aussiedlerbote.de, протягом останніх десяти років купували автомобілі різних брендів, що належать автоконцерну. І всі вони були обмануті, отримавши автомобілі, що не відповідають екологічним стандартам. Це перша в Німеччині колективна скарга проти VW, пояснює представник Федерального відомства юстиції Томас Оттерсбах (Thomas Ottersbach) в коментарі Reuters.

Позивачі заявляють, що автовиробник навмисне шкодив покупцям і вводив їх в оману, продаючи товар, який не відповідає опису. Підписи для колективної скарги (Musterfeststellungsklage або MFA) збирають вже більше двох місяців. Документ був створений 1 листопада 2018 року із подачі ADAC і Федерального союзу товариств захисту споживачів (VZBV). Звертатися могли всі, хто з 2008 року купував дизельні автомобілі марок Volkswagen, Audi, Skoda або Seat з двигунами EA189.

У середовищі автовласників петиція придбала великий резонанс. До 2 січня число позивачів перевалило за 300 тисяч. Причиною такого масового розгляду став так званий дізельгейт через датчиків для відстеження кількості шкідливих викидів в повітря (зокрема, NO2).

Відзначимо, ще навесні 2018 року поліція обшукала 13 офісів компанії в саксонському Вольфсбурзі і вилучила документацію, що підтверджує “маніпуляції з програмним забезпеченням”. Інженери Volkswagen налаштовували датчики так, що вони відображали більш низький рівень оксиду азоту, ніж машина викидала насправді.

Цей момент став особливо актуальним після того, як міста Німеччини отримали дозвіл на введення “зон, вільних від дизелів”. Першими під заборону потрапили авто, відповідні класам c Euro-1 до Euro-4, а для Euro-5 дали ще рік. Однак з таким сумнівним ПО поняття еко-стандартів виявилося кілька розмитим.

У своїх маніпуляціях адміністрація Volkswagen офіційно зізналася в вересні 2015 року. Зараз готове звернення ADAC, VZBV і автомобілістів передали до Вищого земельного суду в Брауншвайге (Саксонія). Нагадаємо, в серпні минулого року стало відомо, що Volkswagen відкликає сотні тисяч потенційно небезпечних машин.

Неполадки стосуються моделей Tiguan і Touran з панорамним дахом. Встановлена ​​в автомобілях світлова панель в деяких випадках пропускає вологу, через що може статися коротке замикання. Тільки в Німеччині налічується близько 52 тис. автомобілів, яких торкнулися неполадки.