Спеціалісти заводу Ford вже працюють у екзоскелетах

EksoVest is the latest example of advanced technology Ford is using to reduce the physical toll on employees during the vehicle assembly process, lessening the chance of worker fatigue, injury or discomfort

Уявіть, що частиною вашої роботи є підйом над головою кавуна або мішка з борошном близько 4600 раз за зміну. Таку «вправу» доводиться виконувати деяким співробітникам Ford щодня при складанні автомобілів.

Рухи, що повторюються з навантаженням, можуть стати причиною втоми або призвести до травми. Але все може змінити нова технологія у вигляді високотехнологічного костюму EksoVest, який Ford впроваджує по всьому світу. Успішні випробування на двох заводах Ford у США довели, що «екзожилет» допомагає знизити ризик травми у робітників, що виконують певні дії.

Тепер співробітники Ford на 15 заводах компанії в 7 країнах світу отримали можливість використовувати EksoVest, щоб знизити фізичне навантаження під час роботи.

Ford не просто купує екзоскелети у їх розробника і виробника Ekso Bionics – він є партнером цього високотехнологічного стартапу і бере участь в процесі вдосконалення пристрою, який допомагає робочому піднімати руки і підтримує їх, коли той виконує різні дії над головою.

Типовим прикладом є закручування гвинтів і гайок за допомогою пневматичного або електричного шуруповерту, стоячи під автомобілем. «Складання автомобілів – важка фізична праця, – зазначив Брюс Хеттль (Bruce Hettle), віце-президент групи компаній Ford з виробництва і трудових відносин. – Ми піклуємося про наших співробітників і намагаємося допомогти їм виконати роботу з мінімально можливим навантаженням на організм».

Екзоскелет EksoVest підходить людям зростом 1,57-1,93 м і забезпечує підйомну силу в 2,3-6,8 кг на кожну руку. Співробітники Ford відзначають, що костюм дуже зручний – він легкий (4,3 кг) і компактний, не обмежує руху.

EksoVest не має батарей і кабелів: коли робочий піднімає руки на рівень грудей, в справу вступають пневматичні пружини, що підводять і утримують руки з інструментом. У минулому році Ford запустив пілотну програму з оснащення робочих екзоскелетами на заводах в Уейні і Флет Рок (обидва – в ш. Мічиган, США).

Відгуки перших операторів екзоскелета допомогли вдосконалити технологію перед її впровадженням на заводах по всьому світу. Екзоскелетами EksoVests вже користуються робітники на всіх складальних заводах Ford в Північній Америці, а також в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Південній Америці та Європі (на заводах в м. Валенсія, Іспанія та м. Крайова, Румунія).