Стала відома дата появи четвертої Sienna

В кінці нинішнього року мінівен Toyota Sienna третього покоління відсвяткує десятиліття. Звичайно, машина не раз переживала більш-менш масштабні оновлення, а все одно напрошується зміна поколінь.

Судячи з тестового «мулу», поміченого днями на дорогах, «четверта» Sienna вийде в світ в 2020-му. Поки ж вона відпрацьовує свою начинку в грубо збитому корпусі з деталей від «третьої» Сієнни. Положення коліс, заплатки між моторним відсіком і салоном говорять про збільшену колісну базу. Двері лише здаються незмінними, але вони теж перекроєні.

У передній – перероблене скління, а ще кріплення дзеркала (і саме воно нестандартне). Ззаду видно нарощений за допомогою вставок звис. Мінівен Sienna змінить «візок» Toyota K на модульну архітектуру TNGA. Як відомо, вона передбачає створення кількох споріднених платформ і відрізняється хорошою масштабністю. Так що на TNGA (зі своїми варіаціями) засновані, наприклад, такі різні машини, як гібридний хетчбек Toyota Prius і седан Lexus ES, нова Corolla і кросовер Toyota RAV4.

На ній же вийде наступне покоління Хайлендера. Бонусами до такої заміни основи йдуть підвищена жорсткість кузова на кручення і поліпшена керованість, ну і, звичайно, новітні системи зв’язку, безпеки та допомоги водієві. Ззаду видно, що колеса на «мулі» виступають за межі арок. Так що у нової Сієнни збільшаться не тільки база і довжина, але і колія, і ширина кузова.

Під капотом мінівена напевно виявиться відносно свіжий мотор V6 3.5 2GR-FKS, який на Сієнні поточного покоління був впроваджений в 2016 році (у версії на 300 сил). Він сполучений з восьмидіапазонним «автоматом». А ще можна припустити додавання гібридної версії, якій у Сієнни раніше не було. За орієнтир поки можна взяти силову установку седана Toyota Avalon нового покоління (до речі, ця модель теж переїхала на архітектуру TNGA). У ній застосована «четвірка» 2.5 A25A-FXS в поєднанні з безступінчатим трансмісією і двома електромоторами.

Сумарна віддача системи досягає 218 «конячок». Поки це лише оцінка перспектив. Зате відомо, що нове покоління Сієнни стане основою для анонсованого в минулому році спільного проекту Тойоти і Убера Autono-MaaS. Він передбачає створення великого парку безпілотних мінівенів для спільних поїздок.