Старий автомобіль: визначаємо фактичний пробіг

Зважившись на придбання уживаного автомобіля майбутній покупець замислюється над можливою проблемою невірно зазначеного значно заниженого, пробігу. Тому що в цьому випадку робочі характеристики транспортного засобу не відповідатимуть очікуванням і витраченим коштам. Тим більше, що на багатьох інформаційних ресурсах досить часто зустрічаються оголошення про послугу коригування показників одометра.

Як же дізнатися, чи дійсно прилад показує справжні цифри?

Якщо ви звикли перевіряти і аналізувати всю інформацію, то варто скористатися методом статистичних розрахунків і виявленням непрямих ознак при огляді.

Спираючись на середні статистичні дані можна приблизно обчислити реальний пробіг. Вважається, що автомобіль, який використовують у власних потребах, в середньому за рік проїжджає близько 15-20 тисяч кілометрів. Таким чином, якщо на продаж виставлено транспортний засіб, який використовувався років 5, то показання одометра повинні бути в межах 75-100 тис. Км плюс-мінус кілька тисяч кілометрів.

Автомобіль, який використовували в комерційних цілях, за рік може пробігати до 100 тис. Км. У тому випадку, коли надана продавцем інформація викликає сумнів, варто вдатися до ретельного огляду.

Ознаки комерційного використання автомобіля:

  • явні сліди зносу тільки на сидінні водія;
  • дверцята з боку водія мають люфт і нечітко закриваються, в той час як
  • інші двері працюють, як у нової машини;
  • витерта кнопка стеклопод’емника;
  • зношені кермо і поверхні педалей;
  • свіжа полірування може говорити про спробу приховати сліди рекламних наклейок.

Не варто очікувати незначних показників пробігу, якщо стоїть питання про придбання уживаного мікрофургон або мікроавтобуса.

огляд салону

Більшість ознак зносу деталей салону з’являються після 100-150 тис. Км.

Педалі: враховуючи рівномірність зносу гумових накладок, про пробіг від 300 тис. Км свідчити знос до металу або зовсім нові накладки.

Кермо: знос в місцях, де зазвичай водій тримається за кермо стає видимим через 5 років експлуатації. Про використання автомобіля на значних відстанях кажуть потертості в області «9:00», рівномірно стерта поверхню керма сигналізує виключно про пересування по місту. Це може бути сигналом, що авто було задіяно в службі таксі. До речі, а ви знаєте скільки коштує підключення до Убер?

Сидіння: зберігають пружність до 100 тис. Км пробігу, до сих пір істотних відмінностей між водійським і пасажирськими сидіннями можна годі й шукати.

Крім того, досить інформації про дату випуску автомобіля можна знайти, уважно розглянувши маркування на склі або пластикових деталях. Розшифрувати таку інформацію можна за допомогою даних, які виробники викладають на офіційних сайтах в мережі.

Якщо ж ви все-таки вирішили купувати старий автомобіль, то подібні знання допоможуть визначити, чи не намагаються вас обдурити.