Старий Aston Martin Vanquish може повернутися на ринок

Знятий з виробництва Aston Martin Vanquish може повернутися на ринок. Це стало можливим тому, що невідомі придбали документацію на спорткар – від технічних відомостей до розробок по дизайну.

В історії вже бували випадки, коли зняті з виробництва автомобілі отримували друге життя вже в іншого виробника. Але мова йшла про культові моделі: DeLorean DMC-12 і Bugatti EB110, а у другого покоління Aston Martin Vanquish такого статусу немає. Але це не стане для моделі перешкодою.

Стало відомо, що якийсь покупець витратив £ 20 мільйонів на придбання дизайнерських напрацювань, технічної документації та обладнання з випуску знятого з виробництва Aston Martin Vanquish, який на початку 2018 року був замінений Aston Martin DBS Superleggera. У суму покупки також входить і 18-місячна підтримка підрозділу Aston Martin Consulting.

Aston Martin Vanquish може знову з'явитися на ринку - фото 285485

Офіційно про продаж цих активів Aston Martin не заявляв, але дані виявили у звіті компанії з первинного публічного розміщення акцій. Угода, що відбулася ще в червні 2018 року, описана в документі на сторінці 168.

Aston Martin Vanquish може знову з'явитися на ринку - фото 285486

Даних про те, хто придбав документацію на старий Vanquish, немає. У Automotive News припускають, що покупцем міг стати китайський концерн Geely, який раніше вже купив марку Lotus повністю, і зараз може розширити лінійку моделей завдяки GT-спорткару. Наявність документації, обладнання і консультаційних послуг можуть допомогти переробити Aston Martin так, щоб у першого автора моделі не виникло до неї питань.

Aston Martin Vanquish може знову з'явитися на ринку - фото 285489

Також не виключено, що покупцем активів могло стати тюнінг-ательє Mansory, яке раніше вже випускало власні моделі на базі автомобілів Aston Martin, серйозно переробляючи їх.

Aston Martin Vanquish може знову з'явитися на ринку - фото 285488

Друге покоління Aston Martin Vanquish випускалося з 2012 по 2018 рік. Автівки оснащувалися 5,9-літровим V12 розробки Ford від попередньої моделі Aston Martin DBS. Віддача двигуна становила 565 к.с. і 595 к.с. у версії S. У лінійці Vanquish було кілька модифікацій, включаючи кабріолет Volante й ексклюзивні спорткари від Zagato.