Subaru зупинила виробництво на головному заводі

Сьогодні компанія Subaru визнала, що частково припинила виробництво автомобілів на своєму основному заводі в Японії, який випускає приблизно 60% продукції марки. Зупинка сталася ще 16 січня, в нічну зміну, але фірма замовчувала цей факт, поки про ньому не розтрубили світові інформагентства, а акції не впали на сім відсотків.

Тепер Subaru пояснює, що виною всьому дефект, через який підсилювач керма раптово відключається на моделях Forester, Impreza і XV. Швидше за все, буде оголошено про відкликання. Ну а конвеєр все ще стоїть – він повинен запрацювати лише 28 січня. Минулого разу серйозна зупинка виробництва була у Subaru в 2011 році, після Великого східно-японського землетрусу, відзначає агентство Reuters.

Основною причиною тоді стали перебої в подачі електроенергії і проблеми з поставками комплектуючих. Майже двотижнева перерва утворилася незабаром після зимової відпустки (з 29 грудня по шосте січня), тому наслідки передбачити важко. «Вплив на результати нашого бізнесу в даний час невідомі», – повідомляє компанія і приносить вибачення. Уже ясно, що затримок з відвантаженням машин клієнтам по всьому світу не уникнути, а Subaru втратила значні кошти.

За оцінками аналітиків, дефект поширився на 10 000 автомобілів, тиждень простою призведе до зниження прибутку на 13,5 млрд ієн. Цікаво, що рівно за день до зупинки заводу Subaru виступила з прогнозом на 2019 рік: вона збиралася випустити 1,08 млн автомобілів – на один відсоток більше, ніж в 2018-му.